Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1310 CN1 `91
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Barbalex
Da,multumesc pentru sfat.Incet-incet o demontez complet,pentru ca nu-mi permite timpul...am timp cam o ora-doua maxim pe zi.O sa fie totul facut ca la carte,nu ma grabesc deloc. happy.gif
aditza579
E prea ruginita, e trecuta de punctul in care o sa mai iasa "ca la carte", cum zici tu. E trecuta de acel punct, oricat ai incerca. Stii de ce spun asta? Pentru ca am trecut prin asta, m-am ambitionat, am incercat, rezultatul a fost mediocru si am ajuns la concluzia pe care mi-au spus-s altii chiar inainte sa ma apuc. Mai gandeste-te odata la ce asteptari ai de la acest proiect pentru ca sincer si fara suparare, nu are cum sa iasa "ca la carte" atata timp cat tu ai taiat urechile de la lonjeroane ca sa scoti conductele de frana. Nu te supara pe mine, dar nu da cu capul unde am dat si altii inaintea ta.
DACIOTUL_97
@aditza579 - atata timp cat omul are aparatul lui de sudura,eu zic ca se poate face treaba destul de buna,mai ales daca invata tainele meseriei...o face el,de mainile lui (si mai ales cu un buget mult mai mic) ,nu o mai trimite pe mainile unui "macelar" care sa-si bata joc de saraca masina care practic,nu are nici o vina.

E o vorba: fiecare cu nebuniile lui.
Adrian Frigo
E cam coaptă sărăcuța dar dacă există voință atunci spor la lucru! biggrin.gif neapărat tratează cât poți de bine sudurile că e jale peste câțiva ani.... ohmy.gif

20 Mar 2015, 01:02:
e ”mishto”că e break wub.gif
Barbalex
Voita este la nivel maxim,cunostiinte sunt,sculele sunt.O sa fie facut totul ca la carte,peste suduri zinc imediat.Au fost altele mai ruginite decat este a mea si au iesit foarte bine,stiu foarte bine ce asteptari am,stiu ca o sa iasa totul cum trebuie.Apropo,urechile de la lonjeron nu le-am taiat,asa au fost ele.
BN64FLO
Nu mai speriati mai oamenii cu fraze de genul " nu se poate face, schimb-o, cauta alta" probabil nu va iesi ca noua, sa fie de parada, se poate face si asta dar cu multi bani... masina e o baza destul de buna, poate nu o sa-ti iasa toate sudurile cum vrei din prima dar nu te descuraja, a mea a fost mult mai varza si am consumat 2m2 de tabla sa astup toate gaurile smile.gif daca te intereseaza poti vedea masina mea aici
Barbalex
Azi s-a lucrat la cazan,i-am sudat niste tevi intre stalpi ca sa ramana stalpii,caroseria in aceeasi pozitie blush.gif
mariusciprian78
Gata ai terminat treaba.poți sa o scoți pe Kiseleff la plimbare😂😂😂
DACIOTUL_97
Plimbare in fundu' gol pe bulevard laugh.gif Asa ceva... LolLolLo.gif
Equinox
Inca oleaca si ii faceai roll-cage radmasa.gif

Trebuia doar intre telescoape,si in interior intre stalpi..de-a latu masini..
Si nu se misca..

Arata bine sudurile alea..tu le-ai facut? laugh.gif
Barbalex
Pai da gata treaba,mergem la femei. banana_bailando.gif
Lasa Daciotule...la vara a ta urmeaza la plimbare la fundu` gol pe bulevard.
Equinox,lasa...sa fiu eu sigur ca ramane totul in aceeasi pozitie,sa dorm linistit. laugh.gif
DACIOTUL_97
La vara vin sa te ajut cu masina biggrin.gif Sper ca nu ma dai afara din curte laugh.gif
Barbalex
Da` aduci si tu o naveta cu bere naughty1.gif
DACIOTUL_97
Nu aduc prea multa ca dupa te lasi de munca alcoholic.gif Hai spor acolo si apuca-te mai repede de treaba ca vine CTC-ul la control in curand laugh.gif
mariusciprian78
Scapi repede de asta.....bea doar d aia cu lămâie de fomei.o pisa si se întoarce sa sudeze icon_mrgreen.gif
DACIOTUL_97
ras hohote.gif
Barbalex
Se lucreaza biggrin.gif
Zilele astea curatate+zincate+grunduite peticele si sudate.
DACIOTUL_97
up.gif
1310CL
Bravo !! Tine-o tot asa,ma bucur ca nu-s singurul incapatant care nu vrea sa renunte la o adunatura de fier vechi copt si ruginit. Bafta pe mai departe ! sofer7.gif
Barbalex
Multumesc,multumesc! biggrin.gif
Azi a fost zi de lucru banana_bailando.gif
1310CL
Tot respectul pentru munca depusa !!!

Abia astept s-o vad terminata !!! Bafta pe mai departe!
Barbalex
Mersi,man! cheers.gif
Podeaua spate e gata biggrin.gif blush.gif
Before&after
mariusciprian78
Am sa apuc ma s.o vad gata!? tongue.gif
DACIOTUL_97
Depinde unde te vezi pe scara varstei radmasa.gif

@Barbalex - bravo mah,hai ca iese bine up.gif
Equinox
Incearca sa polizezi sudurile alea smile.gif

In rest treaba de nota 10 biggrin.gif

Paste fericit!
mariusciprian78
Gata băieți o lăsa mai moale cu lucrarea asta..,.....acu sudează la "una "si nu mai are timp de mașină.
Daciotule in viață asta sigur nu apuc s.o vad gata radmasa.gif
DACIOTUL_97
Chiar ca a lasat balta masina.Asta acu e cu bancuri,cu prostii,cu gagici,cu alte treburi LolLolLo.gif
Barbalex
`Potoliti-va,ca nu e chiar asa!` radmasa.gif
La masina s-a lucrat,dar putin...in limita timpului disponibil.
@mariusciprian78,te astept la mine cu chef de munca si o naveta cu bere naughty1.gif

mariusciprian78
in limita timpului disponibil? blink.gif
adica cand nu-ti da aia cu pasarica pe la nas?in perioada aia a luni? icon_mrgreen.gif tongue.gif tongue.gif
DACIOTUL_97
Iar incepeti mah cu prostiile ? LolLolLo.gif
mariusciprian78
ce draq ai lucrat ma ca pozele astea le.ai trimis acu doo saptamani pe mess!? blink.gif
acc gauri le.am vazut si atunci(de la masina) icon_mrgreen.gif
DACIOTUL_97
@Barbalex - da-i bice cu pedalierul ca daca nu, te apuca iarna tot in stilul Flinstone...spor la treburi !!
Barbalex
Eh...am liceul si alte prostii...reprezentanta sexului frumos e pusa la rand radmasa.gif
Intre timp am grunduit podeaua spate,deja incepe sa arate a masina yupy.gif
Markos
QUOTE(Barbalex @ 27 Apr 2015, 22:08)
Eh...am liceul si alte prostii...
*


Dă-l naibii de liceu (că oricum nu te ajută cu nimic) și termină pedalierul ăla! mad.gif
DACIOTUL_97
Arata super blink.gif Se putea si mai bine,dar pentru un incepator intr-ale sudurii,e bine si asa biggrin.gif

P.S: Pai cum femeia la coada ? unsure.gif
Barbalex
Markos,pai ma da tata afara din casa...mai dorm naibii prin parc. ph34r.gif
Daciotule...spune-mi unde am gresit si-ti aduc o blonda la usa apartamentului(dar nu am gresit nicaieri)prin urmare imi vei aduce 2 cubaneze si o aripa dreapta fata. naughty.gif
DACIOTUL_97
Accept blonda LolLolLo.gif ...dar la schimb iti dau aripa si 2 palme dupa ceafa ca sa stii de frica si sa muncesti mai cu spor laugh.gif
mariusciprian78
Ai dat peste rugina cu grund sa nu se mai vadă urat!?😀
Vb lui Markos lăsa liceul,mașinile si femeile si apucate de reparat biciclete
Barbalex
S-a mai lucrat putin cool.gif
DACIOTUL_97
Bravo ! aplauze.gif Imi place ca iti dai toata silinta sa faci ceva frumos si de calitate rolleyes.gif

Blonda unde e bre ? LolLolLo.gif
Barbalex
Mai aproape de final,o parte din repere grunduite wub.gif
Barbalex
Intre timp... wub.gif


Mai trebuie refacut si capul pragului.

Si inainte de-a baga flexu mai mult,in ultimele 2 poze.
DACIOTUL_97
Stii tu povestea cu inspectorul de la ITP... radmasa.gif
Barbalex
Si-a gasit cine sa vorbeasca radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
DACIOTUL_97
Neah,fa si tu o comparatie wub.gif
Barbalex
Un mic before&after biggrin.gif

21 Jun 2015, 00:03:
happy.gif
DACIOTUL_97
Traversa aia e formidabila !!! Spor in continuare,si sa o vedem gata cat mai repede icon_mrgreen.gif
Barbalex
Multumesc!Pai s-ar putea sa fie prezenta la intanlirea de la Brasov,de la anu`. biggrin.gif
Barbalex
Intre timp,in Bucuresti,fiara vrea sa scape din garaj ph34r.gif
harby ;))
bravo! dai tare si pan'la toamna e gata. rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.