Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat achizitie Renault clio 1.4 automat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
evolution1989ro
Am gasit aceasta masina pe internet si imi place. Intrebarea mea este: merita cumparata? la 1500.sunt bune cutiile automate? cat sare consumul la aceasta masina? Multumesc! http://www.tocmai.ro/renault-clio-1-4-mpi-...a-17401268.html
Localitate Bucuresti
Marca Renault
Model clio
Kilometraj 94000
Anul fabricatiei 2001
Motorizare Benzina
Cutie de viteze Automata
Norma de poluare Euro2
Inmatriculare Neinmatriculata
Culoare Argintiu
Stare Utiliza
vallixx
Nu-i cam vechiuta?
evolution1989ro
la banii astia si eu as vrea sa fie mai noua,dar nu se poate. nu am un buget foarte mare si vreau neaparat clio
vallixx
94 de mii in 13 ani.....deci cam 7200 km pe an......sa zicem ca ar fi ok.

1.4 mpi, probabil motorul de 75 cp.

Personal, Symbolul de 75 imi scotea cam 9.5 in Bucuresti si in jur de 6.5 afara.
Se putea si mai bine dar eu nu merg foarte economic.

Cutia automata sa zic ca ar mai lua un 0.8 l / in plus, deci eu zic ca in functie si de unde mergi ( ce oras, cat trafic, cat urban, cat mixt) cam asa te va duce....
SorinCT
Nu te indoaie taxa de inmatriculare?
evolution1989ro
In jur de 430 euro din cate am inteles

21 Jun 2014, 09:30:
Ms Vallixx pentru informatii. Nici eu nu conduc economic, asta depinde de banii pe care ii am atunci si de benzina. Azi o sa fac o mica plimbare cu aceasta masina. Un service unde o pot verifica putin, adica sa se uite baietii la ea sa imi zica ce si cum, imi recomanda cineva? In Bucuresti.
argon
Cutiile automate hidramate DP0 de pe Renault sunt VARZA, eu zic sa nu te incurci cu asa ceva. Nu ar fi chiar rele, daca ar fi fost proiectate cu o racire a uleiului eficienta, si daca uleiul ar fi fost schimbat din 30.000 in 30.000, ca aia ce zic ei, cu ulei pe viata e o gluma proasta, iar pe post de racire le-au pus o gluma de radiator.
evolution1989ro
Si daca in momentul de fata cutia merge foarte bine, nu o pot intretine in asa fel incat sa nu am probleme cu ea?
vallixx
Plus ca totusi cutia aia merge din 2001....nu pare chiar varza.
evolution1989ro
Putin Off Topic:A cumparat cineva recent vreo masina cu numere de bulgaria, de la proprietar din Romania? (adica direct din tara)...Ce acte trebuiesc facute, pot merge cu ea asa? si daca da, pentru cat timp? Multumesc
SorinCT
QUOTE
Taxa auto 2014: 778 Euro (3463 Lei)
Curs Euro = 4.4485 lei *


Pentru CO2=174g/km, 1390cc, 1.4 CA, benzina de 13 ani vechime (euro 2). Crezi tu ca merita 2500e masina aia? Eu cred ca nu.
evolution1989ro
Ok! Am inteles! Eu ma bazam pe faptul ca proprietarul i facut rarul si taxa i-au calculat-o ca fiind in jur de 430 euro. Si pe autovit la taxa la toate clio cu motor de 1.4 din 2001 taxa nu sare de 530. In fine, nu m-am blocat pe aceasta masina iar in Bucuresti sunt putine la vanzare in banii pe care ii am si dotarile pe care le vreau
razvantrc
http://www.auto.ro/renault-clio/2066281.html

uite din 2007(din 2007 nu se mai plateste taxa), adica mai pui 200 €
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.