Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot dupa oprire motor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
rs09
Buna ziua,

Am observat de vreo saptamana ca dupa ce opresc masina s-au intesificat sunetele de la aceea tabla de la motor, inainte mai pocnea 1 de 2 ori dupa ce se racea era totul ok. Acum am observat ca se mai aude acel sunet ca si cum ar picura ceva. M-am uitat la toate lichidele si au acelasi nivel, masina functioneaza bine. Intrebarea mea este asa este zgomotul la toate motoarele 1.4 8v ?
andri1940
La Solenza, cu acelasi motor, pateam la fel. Stai linistit, e normal, tabla aia e scutul termic de la galeria de evacuare.
aurelyan
Nu are nici pe naiba, las-o in pace si nu te mai stresa degeaba.
tulin
la mine se aude un fluierat,cam un minut dupa ce opresc motorul.de la ce sa fie?
z_fdd bacau
fluierat??? nu e ventilatorul care merge???

@ rs09: stai calm, si la mine pocneste... depinde cat de tare se incinge si ce caldura mai e si afara...
aurelyan
Sa nu le amestecam...initiatorul se refera la 1.4 8v, 1.5 dci este cu totul altceva.
tulin
despre 1.5 dci vorbeam si e mai mult un tiuit parca ar fi ceva electronic
rs09
Multumesc pentru ajutor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.