Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme trapa electrica
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
1r1nel
Salut baieti,am un clio din 99,1.4..Astazi cand am incercat sa deschid trapa s'a deschis putin,am inchis'o.Dupa un timp am deschis'o iar tot la fel a mers foarte putin ..cand am vrut sa o inchid am avut un soc nu se mai inchide.E blocata pe deschid acum...Care este problema??Va rog sa ma ajutati daca ati trecut sau ati auzit pe cineva care a avut probleme.
1r1nel
nimeni nici o idee?inca ceva cand apas pe butonul de la trapa se vede cum imi ia din curentul masinii,adica becurile de la bord si motorul are alt sunet...Sau macar daca stiti vreun service bun prin pitesti care se ocupa de asa ceva...
luckas_itd
Salut,din ce spui cu partea ca se vede ca motorul ia curent,pare sa fie ceva mecanic gripat.Atunci cand motorul electric este in suprasarcina ia curent foarte mare,de aici scazant intensitatea luminilor in bord.
1r1nel
Deci sa inteleg ca nu ar fi din motorasul trapei...Deci e mecanismul de la trapa cel care culiseaza.Daca ma duc in service ma pot ajuta baietii de acolo crede'ti?
razvantrc
banuiesc ca da, este in interesul lor sa-ti ia banii smile.gif
ai incercat sa fortezi usor trapa, sa tragi sau sa impingi de ea, concomitent cu apasarea butonului?
1r1nel
Da asta a fost primul lucru pe care l'am facut..Am incercat sa o ajut sa zicem...Nu stiu ce are ma dispera..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.