Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: clio 1.2 16v
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
cambio89
salut.am si eu un clio 1.2 16 v,2004 benzina.De ceva timp am probleme cu el in sensul ca masina merge intrerupt,nu se mai accelereaza cum trebuie,cand apas acceleratia la maxim scoate un sunet ciudat,un "huruit' si se aude si la toba ca si cum ar fi sparta(un astfel de sunet).si ma rog de ea sa demareze.mi s-a aprins si martorul check engine,am fost la service,mi-au spus sa curat clapeta de la acceleratie si asta am si facut.a mers cam 1 km...se simtea diferenta dupa care a revenit la vechea poveste.si treaba e ca si-a mai revenit si singura de vreo 2 ori...dar tot asa pentru putin timp..Am mers la diferiti mecanici..am schimbat bujiile,la fel,a mers 1km si iar a revenit..acum mi s-a spus sa pun niste aditivi in benzina sa curete injectoarele...am pus acest mesaj in speranta ca poate a mai avut cineva problema asta si ma poate ajuta.va multumesc anticipat
razvantrc
cati km are masina, cum mergi cu ea? turata subturata(la cat schimbi vitezele, doar oras sau si afara, poate ai benzina proasta, (de ce nu si apa in benzina). La toti mecanicii asta nu ti-a pus-o nimeni pe tester?
Mariusgl
Pune testerul pe ea si vezi pe ce cilindru ai probleme.La mine era problema la fisa ca era crapata rau,scoate fisele pe rand sa vezi daca e vreuna crapata.
cambio89
148 000 de km.schimb vitezele la 2500-2800 d ture...merg mai mult prin oras...la un service mi-a spus sa curat clapeta de la acceleratie dupa ce a pus tester-ul pe ea si sa o turez mai tare...alt mecanic cica nu i-a aratat tester-ul nimic..altul mi-a spus sa bag aditivi in benzina ca sa curete injectoarele.....am mai bagat benzina de la cineva...si baga si el acceasi benzina la masina lui si nu a avut probleme..ideea e ca si-a mai revenit singura si nu-mi dau seama de ce odata merge..dupa 1-2 km revine la acceasi problema...nush ce sa fac,de ce natura e problema..ce ar trebui sa schimb..daca stiti vreun mecanic bun in bucuresti,sect 6 sa-mi puna testerul pe ea si sa zica exact ce are
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.