Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Radiator Renault Clio Symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
mano_ema
FONT=Times]Ziua buna tuturor.
Am radiatorul crapat si-mi curge lichidul antigel, ceea ce necesita sa adaug in permanenta acest lichid. Am fost la mecanic si mi-a indicat sa schimb radiatorul, care-mi curge in partea de jos, la baza lui.
Problema care s-a ivit este aceea ca am gasit la dezmembrari un radiator, numai ca este de la un Renault de 1,2 ( anul de fabricatie 2000 ).
Ceea ce n-am specificat este faptul ca masina mea este an de fabricatie 2001, iar motorul este 1,4. wink.gif
Intrebarea mea ar fi daca se potriveste un astfel de radiator ( de pe masina de 1,2 ) pe masina mea ( de 1,4 ).
Cu multumirile anticipate, astept si eu cateva sfaturi de la cei care s-au lovit de astfel de probleme.
Cu respect, Emanuel. smile.gif[[SIZE=7]
diesel_power
Nu se poate sti pana nu se incearca.
jas2
Din punct de vedere tehnic se potriveste fara problema.Din punctul de vedere al atasamentelor(furtune) baza si ancorare e problema.Vezi si tu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.