Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vitezometru Renault Modus
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
neamtvalentin
Buna ziua. As dori documentatia kilometrajului electronic de pe Renault Modus sau daca aveti diagrama electrica a mufei care intra in kilometrajul electronic. O are cineva? Kilometrajul vreau sa-l montez pe un Renault 19 Cabriolet, pt ca in urma unui transplant de motor nu mai am ce face cu vitezometrul clasic pe cablu avand o cutie de viteze cu senzor. Motorul si Cutia de viteze sunt luate de pe un Volvo 480 Turbo, care de fapt sunt fabricate de Renault pt Acest model de Volvo. Transplantul l-am facut, acum mai am nevoie doar de kilometrajul electronic montat. Va multumesc anticipat pt raspuns si ajutor. Cu respect, Valentin Neamt
comanr
din cate stiu kilometrajul la modus si la masinile mai noi citeste de pe senzorii de abs viteza, nu mai exista acel cablu sau senzor in diferential/cutie.
neamtvalentin
Buna seara. Intr-adevar dupa cate stiu si eu, viteza o masoara de pe senzorii de abs dar de asemenea ceasurile se inteleg si cu senzorii din cutiile de viteze. Daca stie cineva ceva documentatie sau cum se leaga ceasurile la modus, mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.