Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Babetzica Militzica
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Viorel Balmez
QUOTE(Tractozaur @ 2 Jun 2014, 23:07)
P.S.
Viorele, coafa nu se face..., se "imprumuta" de la un militian!  icon_mrgreen.gif
*



Am gasit la magazin (Sos. Morarilor, nr.1), pret 14 lei rolleyes.gif
Tractozaur
Pana vedem coafa lui Viorel laugh.gif , mai postez doua fotografii cu bijuteriile wub.gif mele! wink.gif

user posted image
user posted image
maho
Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi, fara rugina !
tunderbird
Tinuta vestimentara o fi ea regulamentara, nu zic nu... dar cu stilul nebarbierit cum ramane?... era si asta regulamentar, pe vremuri? biggrin.gif
Han Solo
e dupa o noapte in misiune!

hahaha, imi cer scuze ca ma bag, insa masina si uniforma merg impreuna grozav! mai e si de circulatie radmasa.gif

mi-i aduc aminte in 'borcan', inainte de '89
tunderbird
Dupa mai multe nopti, vrei sa spui...
Tractozaur
QUOTE(maho @ 6 Jun 2014, 15:06)
Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi, fara rugina !
*



maho smile.gif sa traim cu totii 1000 de ani fara reparatii majore! biggrin.gif

@tunderbird & Han Solo
Intr-adevar icon_mrgreen.gif eram dupa multe nopti nedormite dedicate misiunii de a duce la bun sfarsit Proiectul Dacia de Militie Suprema! cool.gif
Ov
Abia aștept s o văd live sa pot sa mi dau cu părerea cum trebuie tongue.gif
Viorel Balmez
Ce avem noi aici? rolleyes.gif

user posted image
harby ;))
Seamana :> smile.gif)
M-am pricopsit din intamplare cu ea azi . Se duce la colectie langa brelocul cu militia judetului arges.
Cat despre babeta : ohmy.gif wub.gif wub.gif wub.gif
DACIOTUL_97
wink.gif)+8 Jun 2014, 23:02-->
QUOTE(harby wink.gif) @ 8 Jun 2014, 23:02)
Semana :> smile.gif)
M-am pricopsit din intamplare cu ea azi . Se duce la colectie langa brelocul cu militia judetului arges.
Cat despre babeta : ohmy.gif  wub.gif  wub.gif  wub.gif
*



Am si eu cartea wink.gif
Tractozaur
QUOTE(Viorel Balmez @ 8 Jun 2014, 16:56)
Ce avem noi aici?  rolleyes.gif

user posted image
*



Felicitari to`arasu` locotenent! biggrin.gif
Avem si noi d-astea..., originale! wink.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Dar suntem atat de curiosi icon_mrgreen.gif incat ne intrebam wink.gif ... Ce avem noi aici? radmasa.gif

user posted image
user posted image
user posted image

O fi cumva un Radiotelefon Portabil IEMI? naughty1.gif M-am gandit ca la un Radiotelefon Mobil IEMI, ar da bine si unul portabil... cool.gif
Viorel Balmez
Recuzita completa rolleyes.gif
Tractozaur
Coooorect to`arasu` locotenent! cool.gif

O poza primita ieri de la o admiratoare nostalgica... biggrin.gif Petria la volan! laugh.gif

user posted image



tavi_dacia1100
Interesant proiect! La o sutica de militie nu se baga nimeni? Ca 1300 deja sunt cateva, pe cand 1100 cred ca e doar aia de la Craiova. Si chiar si un 1310 ar fi interesant, mai ales pt. viitor, cand nu o sa mai aiba lumea de unde alege, chiar daca o sa vrea (si o sa dispuna de resursele necesare unui asemenea proiect).
Daciotul_98
1310 este doar ca e prima generatie biggrin.gif
Tractozaur
QUOTE(tavi_dacia1100 @ 13 Jun 2014, 13:48)
Interesant proiect! La o sutica de militie nu se baga nimeni? Ca 1300 deja sunt cateva, pe cand 1100 cred ca e doar aia de la Craiova. Si chiar si un 1310 ar fi interesant, mai ales pt. viitor, cand nu o sa mai aiba lumea de unde alege, chiar daca o sa vrea (si o sa dispuna de resursele necesare unui asemenea proiect).
*



Daca urmareai topicul de la inceput smile.gif vedeai ca tunderbird si-a exprimat deja dorinta de a face o sutica de Militie, are deja statie ADA-02, statie portabila IEMI, girofar original si alte mici acareturi..., mai multe detalii le veti primi chiar de la el, daca v-a dori sa ne expuna detalii din acest proiect! wink.gif

To`rasu` plutonier tunderbird, in maxim doua zile sa vad raportul pe masa! radmasa.gif
Daciotul_98
ar fi tare daca s-ar organiza o cursa cu un bandit si 10-15 dacii securiste si de militie pe urmele lui cu oazia zilei dacia cum era in filmul accident rolleyes.gif
Viorel Balmez
To`arasu` colonel, ce facem ne aratam realizarile in topicul asta sau ne facem fiecare cate unul? Daca ne lasati, imediat venim cu poze, nu de alta dar parca mai frumos este sa le avem pe toate aici in discutii (desi avem unul general de prezentare http://www.daciaclub.ro/Dacia-Militie-t277271.html). Ordonati! Sa Traiti!
Tractozaur
Pai... smile.gif to`arasu` locotenent, exista un topic general, acesta este un topic colonel laugh.gif , asa ca fa-ti si tu un topic locotenent! tongue.gif EXECUTAREA! radmasa.gif

Pana atunci..., o poza primita de la electricianul meu auto... wink.gif

user posted image

Viorel Balmez
Rezolvat wink.gif

http://www.daciaclub.ro/Dacia-Militie-1310-t279130.html

DACIOTUL_97

radmasa.gif radmasa.gif
tunderbird
QUOTE(Daciotul_98 @ 13 Jun 2014, 22:59)
ar fi tare daca s-ar organiza o cursa cu un bandit si 10-15 dacii securiste si de militie pe urmele lui cu oazia zilei dacia cum era in filmul accident rolleyes.gif
*



Te oferi voluntar pe post de banditul care conduce camionul cu sticle pline cu lapte? Nu de alta, dar tov. Colonel poate combate cat o companie de militieni radmasa.gif
harby ;))
Dar de reproducerea :https://www.youtube.com/watch?v=136fS-0ppmY
nu e tentant? tongue.gif
Daciotul_98
Eu vreau sa ma aflu intr-un oltcit,ca nu ma ajung daciile radmasa.gif radmasa.gif
tunderbird
Dar cand te-o soma colonelul, prin ADA02 echipata cu goarna TOA : "Mai baiete, trage pe dreapta!"... dupa care scoate revolverul si o sa-ti tinteasca cauciucurile, o sa-ti inghete instantaneu, Oltcit-ul cel lacom si vitezoman ... cool.gif



18 Jun 2014, 12:31:
wink.gif)+17 Jun 2014, 19:10-->
QUOTE(harby wink.gif) @ 17 Jun 2014, 19:10)
Dar de reproducerea :https://www.youtube.com/watch?v=136fS-0ppmY
nu e tentant? tongue.gif
*



Cascheta lui Tapalaga este total diferita de cele standard... este atat de subtirica, mai mai ca seamana cu cele din ziua de azi!
Tractozaur
Pe 19 iunie am plecat in Italia si nu am mai apucat sa raspund... sad.gif Revin cat de curand cu ceva super interesant de..., MILITIE! biggrin.gif
tunderbird
Mi-am inchipuit eu ceva... prea ai disparut subit... in misiune biggrin.gif
STORMTROOPER
Misiune sub acoperire cu aprobarea organelor de partid si de stat. Sa traiti!!
Viorel Balmez
Am mai gasit un model de Militie, in filmul ''Cercul magic''...minutul 37 rolleyes.gif
http://www.trilulilu.ro/video-film/cercul-...iewfile_sidebar

user posted image

Si eu sper sa revin cu noutati de saptamana viitoare wink.gif

maho
Din "Gandul".
biggrin.gif
tunderbird
Asta-i rezultatul misiunii de acoperire a tov. colonel! radmasa.gif

8 Jul 2014, 16:03:
QUOTE(Viorel Balmez @ 8 Jul 2014, 13:33)
Am mai gasit un model de Militie, in filmul ''Cercul magic''...minutul 37  rolleyes.gif
http://www.trilulilu.ro/video-film/cercul-...iewfile_sidebar

user posted image

Si eu sper sa revin cu noutati de saptamana viitoare  wink.gif
*



Aceea este masina de judiciar, in acelasi mod aratau si ARO si TV-urile de militie de la judiciar.
Viorel Balmez
L-au filat pe Tov. Colonel laugh.gif
tunderbird
Daca nu avea girofar si nici inscriptionare, putea fi o masina de filaj a militiei sau a securitatii.
Tractozaur
AAAAAH biggrin.gif am fost filat de cei de la Gandul... cool.gif O secunda n-am fost atent... tongue.gif eram instiintat chiar in acel moment de aparitia unei noi..., MOTOrizate... icon_mrgreen.gif I`ll be back! wink.gif
tunderbird
Toa...shu colonel, in timpul serviciului meu nu s-a intamplat nimic deosebit!

Liniste deplina, aici... prea multa liniste pe aici... se apropie 23 August, ziua eliberarii de sub jugul fascist ... veniti la la marea defilare a popo...ului?
marinescucristian
Stie sa-mi spuna si mie cineva dimensiunile la inscrisurile MILITIA de pe 1300?
Multumesc anticipat!
Viorel Balmez
S-a intamplat ceva cu masina? Dimensiunile inscrisurilor dupa masina ta, sunt exact ca la ale noastre (mai putin A-ul, care la babetzica este taiat) unsure.gif
P.S. Momentan sunt prin Maramures cu masina. Daca fac rost de o rigla o sa masor si iti zic dimensiunile. Oricum Duminica sunt acasa si masor wink.gif
Viorel Balmez
To`arasu' colonel, mai povestim si noi ceva? rolleyes.gif

user posted image user posted image
tunderbird
http://www.primatv.ro/stiri-focus/cursa-gl...-alta-data.html

Sa traiti to'arasu colonel!

Lung drumul pana la Giurgiu, misiune grea si caldura mare! ... la tinuta militara ma refeream ... radmasa.gif
Tractozaur
Cum n-am mai postat de mult pe acest topic, am sa fac o mica Retrospectiva 2014! rolleyes.gif

Am participat in premiera in data de 31 mai 2014 la Retro American Muscle Car

user posted image
user posted image

A urmat in data de 23 August 2014, Fabricat in Romania...

user posted image
user posted image

Am prezentat in premiera Mobra de Militie, tovarasului primar Piedone! cool.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Uite si tunderbirdu`... ph34r.gif icon_mrgreen.gif
user posted image
user posted image

Toamna a inceput cu Raliul Memorial Giurgiu 1904...

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Si aici m-am intalnit cu Primarele..., Giurgiului! happy.gif
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image

Si-au mai urmat, I`LL BE BACK! cool.gif
tunderbird
111.gif 111.gif 111.gif 111.gif


aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif
Viorel Balmez
O frumusete rolleyes.gif
Tractozaur
Multumesc Daniel, multumesc Vio! biggrin.gif

Dupa Memorialul Giurgiu, pe 4-5 octombrie 2014, am plecat in Raidul Transfagarasan...

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
maho
Cam ciudata a doua poza, parc-ai avea pana pe stanga (o fi fost miscat aparatul). In rest, sa-ti traiasca masinile si familia !
up.gif
Tractozaur
N-aveam nici o pana maho... Iluzie optica! wacko.gif Multumesc mult, mi-a facut placere sa ne vedem la Brasov! smile.gif

Ultimul eveniment de anul trecut la care am participat cu Babetzica a fost Retro Parada Toamnei!

user posted image
user posted image
user posted image
maho
QUOTE(Tractozaur @ 15 Jun 2015, 15:16)
mi-a facut placere sa ne vedem la Brasov!  smile.gif

Placerea a fost si de partea mea, timpul, din pacate, nu. Cand mai ai drum prin Bv si timp de stat la o cafea, da-mi un semn.
flaviusili
Puteți sa-mi spuneti codurile de culoare pentru alb si albastru? Sunt in proiect de restaurare a unei milițience 1300 .. smile.gif Mulțumiri!
Tractozaur
Cu scuzele de rigoare pentru "tacerea" din acest topic (in anul 2015 am suferit un grav accident moto, ce m-a pus pe tusa o perioada... sad.gif ), in continuare, va las sa vizionati cateva instantanee de la singurul eveniment Retromobil la care am ajuns anul trecut cu Babetzica... wub.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
ydaniel
In acest an vei participa?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.