Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bacau- Hateg
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
mihai24
Salut,

Maine dimineata trebuie sa ajung la Hateg, cum nu am mai fost in zona asta niciodata, as vrea niste lamuriri de la niste colegi din zona. Asadar pana la Sibiu ma descurc, de aici mai departe nu imi este clar pe ce varianta pot opta. Am inteles ca exista autostrada de la Sibiu pana la Deva? Sau pana in apropiere? Pe harta de la google map drumul imi arata ca trec prin localitati.

Va multumesc,
gibonu
@mihai24

Autostrada A1 (centura Sibiului) continua pana la Saliste.
La Saliste, intri pe DN 1 si continui alergarea pana la Cunta (limita intre judetele Sibiu si Alba).
De la Cunta intri din nou pe A1 si mergi pana la iesirea spre Hateg (inainte de Simeria).

Bucata de autostrada Saliste - Cunta (lotul 3 parca) nu se stie cand va fi gata.

Dupa ce ai iesit de la A1, mergi pe DN 66 pana la Hateg.
Cel putin in august 2012 drumul asta era coala de hartie.

Bafta.
argon
Drumul de la iesirea pe autostrada pana la Hateg e bun si acuma. De pe autostrada iesi cand vezi indicator de Petrosani, penultima iesire, ca urmatoarea iesire e Deva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.