Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Mini Twingo in doua motorizari
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
Axe
Probabil vad lucrurile atat de entuziast pentru ca sunt fan al masinilor mici, iata doua fotografii de la sursa: My Webpage
Concord
Nemtii au spus multe de-a lungul timpului, uneori au si demonstrat ce nu exista. Pana nu se da un comunicat oficial...nimic nu e sigur
dean35
motorul pe spate? ne intoarcem la skoda 120 L si polski fiat?

mai cool ar fi sa aibe mecanica twingozaurului si caroseria aceea,parerea mea. post-336-1110552459.gif
alexkovacs81
Articolul zice de tractiune spate, nu motor in spate. Din imagini se pare ca grila radiatorului in fata ar avea perforatii necesare pentru admisia aerului de racire pt. radiator.
Si, cum spunea colegul mai sus, pana nu vedem un comunicat oficial...
Axe
Nu cred ca s-ar complica cineva cu motor fata si tractiune spate la o masina atat de mica desi imi amintesc de toyota starlet 1980, o masina minune, imi amintesc si acum ce incantare era sa o conduci smile.gif
azaghorth
Salutare,
am vazut ieri in fuga un van, parea a aduce a Espace/Scenic insa avea spatele mai ascutit si nu avea stalpi centrali.Are careva idee ce masina ar putea fi?
spy_oh_joy1389
search
Asta?
azaghorth
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 21 Jun 2014, 18:51)

Asta e!Avantime
Merci mult
smile.gif
alexkovacs81
Acum m-am uitat mai bine si se pare ca intr-adevar va fi (sau deja este) Twingo cu motor pe spate si prin urmare si cu tractiune pe spate. blink.gif
Axe
Unde ai gasit informatia ?
alexkovacs81
ohmy.gif
https://www.youtube.com/watch?v=1w_P1JA_2HM
Daca nu aveti rabdare, mergeti la capatul filmului, cam de la 3:40 incolo.

Initial intrasem pe linkul din primul post, in acel articol este un alt link catre un articol de pe acelasi site, dar fara poze. Acum am gasit filmul si ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.