Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor #mecanic bun
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
R3pear
Salut baieti, vreau si eu sa imi segmentez motorul si am nevoie de un mecanic bun ma puteti ajuta ?
espacern
Daca a "luat- o"pe ulei schimba tot motorul....mai bine!

@+
R3pear
A luat-o......pai si unde m-a sfatuiesti sa caut ?? dezmembrari ??
UXE
eventual, sau pe mercador
R3pear
Cred ca o dau la rabla si scap de problema.....
wolfin
tongue.gif buna gluma si ce faci cu tichetul ..iti cumperi ceva nou?

cauta la dezmembrari de pe masini lovite excl.gif - sunt destule in jurul Bucurestiului sau la o scurta cautare la BURSA gasesti 2-3 anunturi

din 2 motoare 1 faci sigur

acum din ce imi aduc aminte ai nevoie de montaj in service autorizat (hartia cu stampila cool.gif ) pe urma la rar - nu stiu care este taxa la ei dar te poti interesa cu un tel la ei.
R3pear
Am tot cautat pe net acum am gasit de la 200 de euro la 600, multi mecanici imi spun ca nu se merita sa il segmentez.....nu stiu ce sa fac....m-a servit bine masina asta de-a lungul anilor imi este greu sa ma despart de ea, are 398 de mii de km.....
wolfin
400 k destul....
imi mentin parerea daca vrei sa cumreri motor cauta de pe masini lovite...ai mai multe sanse ca motorul sa fie ok (cu limitarea nu fie frontal si/sau motorul pe locul din dreapta dupa accident)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.