Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: miros de motor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
popaflorin
salut.de ceva vreme cand dau drumul la ventilator miroase a motor in habitaclu( a ulei,a vazelina,exact cum miroase sub capota) sa fie sparta tubulatura pe care vine aerul?mecanicii din ziua de azi cu greu se mai ocupa de "doamne batrane" asa cum am eu,poate ma ajuta cineva cu o informatie.si ar mai fi o mica problema cu acul indicator de la carburant,nu mai indica bine,sa fie pe senzor acel martor?va multumesc
john reno
Nu are treaba cu tubulatura, ai tu probleme la motor, furtun sau galerie fisurata si-ti da fum sub capota. Automat ventilatorul ti-l baga in habitaclu. Referitor la indicator carburant cred ca ai probleme cu plutitorul din rezervor.
popaflorin
mersi john reno.la plutitor cum pot sa ajung?
XtreZz
prin portbagaj presupun,dai mocheta si ai acolo un capac de plastic negru rotund.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.