Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rezervor indoit ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
alexandrutoia
Salutare. Astazi cand am vrut sa pun un bagaj in portbagaj am observat ca presul acela care se inlatura pentru a ajunge la roata de rezerva nu este in pozitie dreapta. Am incercat sa scot roata, crezand ca nu este intr-o pozitie buna. Cand am scos-o am observat o "umflatura", ca o galma a caroseriei in zona in care se pastreaza roata de rezerva. Uitandu-ma sub masina, am observat ca in aceeasi zona este o adancitura (privind de sub masina). Nu stiu cum s-a intamplat, deoarece nu am mers doar eu cu masina. Intrebarea este. Sub roata de rezerva, in exterior, este rezervorul, un scut al rezervorului? S-a mai confruntat cineva cu ceva asemanator? Ce este de facut? Multumesc anticipat, o zi buna!
cj98czh
Rezervorul este sub bancheta din spate ... nu unde ai roata de rezerva ..
alexandrutoia
Ok, multumesc frumos. Deci sa inteleg ca sub roata de rezerva nu ar fi nimic (exceptand caroseria biggrin.gif ) si ca partea ce iese in relief sub masina este de fapt spatiul pentru roata de rezerva in sine? biggrin.gif
R19/16v
da
alexandrutoia
Am inteles, multumesc mult. Imi faceam griji pentru rezervor. Acum vine intrebarea, cum s-ar putea indrepta zona aceea?
hellcat
Cu un lemn si un ciocan la vreo 10 kg.
Dar pana acolo, mai bine urci masina pe un elevator sa inspectezi zona, poate mai ai si altceva afectat.
alexandrutoia
Am inteles, multumesc mult pentru raspunsuri!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.