Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ARO
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
Ov
vali1971ro
Cand am inceput sa vizionez chestia asta am avut senzatia de "deja vu"... Recalamele pe atunci(daca se poate spune asa), din pacate, erau lungi si plictisitoare mai ales ca erau proiectate inaintea filmelor la cinematograf. De fapt reclama era a sistemului, care o aducea pe lelea nus' care si pe gigi cotetz la fabrica aia meseriasa unde se apucau cu ciocanu' si nicovala(vezi "filmul") sa mestereasca bujii de avion. Pe atunci prostimea era mandra ca magaru' la sareta (magar am fost si eu...de fapt eram magarus atunci) de "potenta" sistemului. Privind acum, chiar numai inceputul, mi se pare amuzant modul de prezentare a masinii.
Nu neg ca la vremea respectiva a fost un "brand" 100% romanesc (vezi dacia si citroenul oltenesc) si ca s-au facut bani buni pe seama acestuia. Din pacate a fost vandut la pret de fier vechi (ca de altfel tot ce a putut fi vandut) si apoi si-a pierdut urma. Aceasta insa este alta discutie (despre cum Germania a pierdut doua razboaie purtate cu arma si il castiga pe cel de al treilea...economic)
Cert e ca romanu' e poet si poate, din tehnologia de fabricatie a cuiului, sa creeze un adevarat best seller.
Scuze pentru postul lung (si batut campii).
Squirrel
Se mai găsesc de vânzare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.