Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Nationala Dacia Clasic 2014
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Albert Einstein
Dragilor,
Sunt bucuros sa va anunt ca Intalnirea Nationala Dacia Clasic 2014 va avea loc la Brasov in 10-11 mai. Acest lucru se va realiza ca si intalnirea de anul acesta cu ajutorul lui Horatiu. Evenimentul se va afla in Calendarul Retromobil deci contam pe sprijin, pana atunci speram sa se adauge si altii la buna desfasurare a acestuia.
Tin sa va amintesc ca in 2014 vom aniversa 45 ani de la iesirea de pe portile Uzinei a primului exemplar Dacia 1300. Speram sa avem la expozitie exemplarul cu nr 2. wink.gif De asemenea sper sa avem prezenta o Dacia Estafette si poate si alte "raritati".
Asi dori sa invitam si posesorii de Dacia 1100, sa fie o singura intalnire nationala pentru toata lumea.
Sunt bine primiti si participanti din alte tari (ma gandesc la colegii din Polonia), poate reusim sa facem un eveniment international.
Detaliile le vom stabili pe parcurs, cred/sper ca va fi mai frumos ca in 2013.

Ca si informatie, in 23 august 2014 va avea loc evenimentul "Fabricat in Romania" din calendarul RCR, data la care se vor implini exact 45 ani de fabricarea primei Dacia 1300.
bucatzel
Riscant, dom'le, riscant... Daca ne pun sa curatam petele de ulei de le-am facut prin piata anul asta? tongue.gif

Ma bucur ca deja este batuta in cuie locatia, pe care as fi votat-o oricum cu ambele maini.
danut 69-71
QUOTE(Albert Einstein @ 9 Oct 2013, 00:05)
Tin sa va amintesc ca in 2014 vom aniversa 45 ani de la iesirea de pe portile Uzinei a primului exemplar Dacia 1300. Speram sa avem la expozitie exemplarul cu nr 2.  wink.gif De asemenea sper sa avem prezenta o Dacia Estafette si poate si alte "raritati".

Sunt bine primiti si participanti din alte tari (ma gandesc la colegii din Polonia), poate reusim sa facem un eveniment  international.
*


Salutam initiativa.

Sper ca va fi gata pana atunci si Dacia cu nr. 2...sunt dispus oricand pentru a sprijini acest eveniment si mai ales ca Horatiu este cel care va fi pionul principal.

Mai avem colegi prin UK, Ungaria, Austria, sper sa ne poata onora cu prezenta.
Ov
Ma bucur ca am inceput cu dreptul. Eu voi incerca sa vin cu 2000-ul, sa fie lista completa smile.gif
marian_6963
Incep si eu sa pregatesc alba si sper sa ajung. Astept si alte amanunte si discutii pe acest subiect.
remusro
Vin si eu cu Renoul meu tocmai din UK, sa o facem lata de tot! cheers.gif

danut 69-71
QUOTE(Ov @ 9 Oct 2013, 10:51)
Eu voi incerca sa vin cu 2000-ul, sa fie lista completa smile.gif
*


Ce tare suna, tu vii cu 2000-ul si eu cu 0002-ul.
Ov
eu sper sa apara si Estafette-ul ala smile.gif
marian_6963
Din ce in ce mai interesant! Cat mai avem pana in mai???
ydaniel
Si cineva sa vina cu 1301 rolleyes.gif
danut 69-71
QUOTE(marian_6963 @ 22 Oct 2013, 18:59)
Din ce in ce mai interesant! Cat mai avem pana in mai???
*


Corect, ne mai desparta doar cateva luni...sper sa termin si eu masina pana atunci.
2xGI
Gigi si treanta lui vor fi prezenti smile.gif .... cu conditia sa nu intervina ceva deosebit.
marian_6963
QUOTE(2xGI @ 23 Oct 2013, 23:52)
Gigi si treanta lui vor fi prezenti  smile.gif ....  cu conditia sa nu intervina ceva deosebit.
*


Prezent doar la intalnire? Speram sa spui ca te implici si la gratare ...
maho
N-ar fi mai simplu sa lasam personalul localului sa se ocupe ? Ramane timp mai mult pt. socializare (pt. toata lumea), fara sa se mai sacrifice nimeni. unsure.gif
danut 69-71
QUOTE(maho @ 24 Oct 2013, 17:29)
N-ar fi mai simplu sa lasam personalul localului sa se ocupe ? Ramane timp mai mult pt. socializare (pt. toata lumea), fara sa se mai sacrifice nimeni. unsure.gif
*


Pai asta-i farmecul, de altfel te simti ca la restaurant pur si simplu.
Ov
adevaru' e ca mie personal imi place de mor sa ma uit la altu' cum munceste si io sa dau indicatii cu berea in mana radmasa.gif. La restaurant n-am parte de asa ceva icon_mrgreen.gif
sorin105
Voi fi si eu prezent daca termin de montat dacia,daca nu o termin vin si fara o roata,usa,doar sa fiu prezent radmasa.gif

Foarte buna initiativa sa ne strangem cu totii indiferent de model,nu vedem si noi o camioneta 1302?
harby ;))
Vin si eu , asta daca nu intervine ceva ! Nu stiu daca vin cu Dacia ca nu prea e gata pana atunci .
aditza579
Sper ca la a mea sa mearga totul conform programului si s-o pot aduce si eu la anu' la BV. Dar oricum, voi fi prezent ca si pana acum daca n-ajung cu trotineta.
2xGI
QUOTE(marian_6963 @ 24 Oct 2013, 14:19)
Prezent doar la intalnire? Speram sa spui ca te implici si la gratare ...
*



doar de 2 ori nu am scapat de gratar smile.gif ...de data asta merg pe principiul lui Ov smile.gif

sau tragem la betisoare smile.gif ala mai scurt baga la gratar biggrin.gif
Securistul
Salutare tuturor!
Abia astept luna mai.Voi fi prezent si eu cu PCR-ista mea di 79.
marian_6963
Ieri pe facebook am vazut mesajul dlui Remus Azoitei: "Aceasta masina va fi prezenta la Intalnirea Anuala Dacia 1300 din 7-10 mai 2014- BRASOV, ROMANIA! This car will be present at the 2014 Annual Dacia 1300 meeting in Brasov, Romania!!" https://www.facebook.com/remus.azoitei.18/p...f_t=share_reply
Deci vom avea o intalnire la care participa masini superbe!!
ydaniel
Sper la intalnire sa vina cat mai multe Dacii si mai ales ca cei care vin fara masina sa se decida sa salveze una!
marius1978
Sigur voi fi prezent cu dacia 1300 din 1970.
paveldan
doamne...sper sa ajung si eu cu batranica mea...dar nu se poate compara cu multe bijuterii de pe aici
Elf-Gordini
Daca suntem sanatosi si apucam cu bine 2014, eu aduc pe platforma o dacie veche de raliu. Numai bine la toata lumea.
Albert Einstein
Interesant! Nu ne dai ceva mai multe detalii? unsure.gif
danut 69-71
QUOTE(Elf-Gordini @ 12 Nov 2013, 23:57)
Daca suntem sanatosi si apucam cu bine 2014, eu aduc pe platforma o dacie veche de raliu. Numai bine la toata lumea.
*


O sa aducem si Gordina, normal ca va fi o intalnire speciala mai ales ca este un an jubiliar pentru Dacia 1300 si nu numai.
Mircea Zahan
Probabil ca venim si noi.... biggrin.gif
Am fost si anii trecuti , cu 1310 de la timisoara.
claumob
Salut
Ma inscriu si eu cu Daciuta din '75, doar daca Dl Danut ma va ajuta!
Mai ales ca sunt 45 de ani de Dacia.
danut 69-71
QUOTE(claumob @ 17 Dec 2013, 09:44)
Doar daca Dl Danut ma va ajuta!

*


Eu...te ajut, nu-i bai, dar cu ce?
BH 59 FIF
Din pacate la anul eu personal nu voi putea fi prezent dar fac cumva sa ajunga macar masina.
Bogdan28
Cu toate ca nu am participat la nici o intalnire pana acum,fiind un membru nou,incerc si eu sa ajung!!!!
O intrebare totusi!
Cu o Daciuta nerestaurata se poate veni???
multumesc.
ydaniel
Normal ca se poate veni!!!
Intalnirea e un prilej bun pt a cunoaste oamenii din spatele tastaturii,de a vedea automobilele lor si de a-i convinge pe altii sa aibe o Dacie in stare f buna!
harby ;))
QUOTE(ydaniel @ 19 Dec 2013, 10:46)
Normal ca se poate veni!!!
Intalnirea e un prilej bun pt a cunoaste oamenii din spatele tastaturii,de a vedea automobilele lor si de a-i convinge pe altii sa aibe o Dacie in stare f buna!
*


Ca tot veni vorba de a ne cunoaste .. Eu unul o sa-mi fac un tricou smile.gif) si voi scrie nickname-ul meu de pe Dacia Club si o poza cu masina ,ca sa ma fac vizibil smile.gif.
danut 69-71
Stefan, "mi-ai luat vorba din gura"...probabil ca organizatorii vor face si tricouri personalizate cu user name-ul pe el.
iulica89
Pana la tricou macar un ecuson(eventual si cu o poza a masinii incadrata cumva)...
Ov
Ecusoane am vazut si pe la intalnirile altor cluburi. Mi se pare o idee foarte buna!
horace1971
QUOTE(Ov @ 20 Dec 2013, 09:24)
Ecusoane am vazut si pe la intalnirile altor cluburi. Mi se pare o idee foarte buna!
*


Ma ocup.Centralizati ideile,mai sunt 5 luni.
iulica89
Schița:
harby ;))
Si de la mine un model (Color insa) , numai ca este color si la cerere mai pot face si altfel (scris diferit ,scrisul peste poza ,etc).
sorin105
Idea cu tricouriile este buna,dar are o partea ''rea'' ca o sa aratam ca naiba toti cu tricouri,parca am fi ''handicapatii'' (scuzati-mi cuvantul)te uiti pe tricou si zici e tipul ala de la arges,eu zic ca daca vi asa mai confidential este alta treaba ca intri in grup si spui cine esti,asa ar fi cel mai bine excl.gif
maho
Nu vad nici o "parte rea": nu e neaparat sa purtam (poate nici vremea nu va permite) tricourile la intalnire, in schimb vara si-l poate purta fiecare, dupa dorinta; e o amintire frumoasa (mai ales daca sunt personalizate naughty1.gif ) si "purtabila" (sau portabila).
Daca intri in grup si spui cine esti, tot "A, e tipul din Arges" te gandesti - asta pt. cine nu se cunoaste deja.
Eu as vota pt. tricou, personalizat (userul si poza masinii fiecaruia ar fi ideal), de buna calitate (sa nu iasa vopseaua dupa prima spalare), chiar daca pretul va fi (probabil) mare.
Ecusonul il pui la cutie dupa intalnire, in schimb, cand iesi cu masina si tricoul pe "strasse"...alta viata.
harby ;))
QUOTE(maho @ 29 Dec 2013, 12:29)
Nu vad nici o "parte rea": nu e neaparat sa purtam (poate nici vremea nu va permite) tricourile la intalnire, in schimb vara si-l poate purta fiecare, dupa dorinta; e o amintire frumoasa (mai ales daca sunt personalizate naughty1.gif ) si "purtabila" (sau portabila).
Daca intri in grup si spui cine esti, tot "A, e tipul din Arges" te gandesti - asta pt. cine nu se cunoaste deja.
Eu as vota pt. tricou, personalizat (userul si poza masinii fiecaruia ar fi ideal), de buna calitate (sa nu iasa vopseaua dupa prima spalare), chiar daca pretul va fi (probabil) mare.
Ecusonul il pui la cutie dupa intalnire, in schimb, cand iesi cu masina si tricoul pe "strasse"...alta viata.
*


Corect .
Da, sa vedem cine se baga sa faca . Eu cand mi-am facut un tricou nu se pastra dupa multe spalari .
Ideea e buna : un tricou care sa fie purtat in continuare .
Spre exemplu pe spate se poate pune si scrisu: "Intalnirea Nationala Dacia 2013",iar pe fata poza masinii(masinilor smile.gif) ) sau macar un numar de inmatriculare .
iulica89
Chiar sunt curios cati isi vor face tricouri...Si cand veti mai avea ocazia sa le purtati? Doar n'oi iesi cu ele pe strada radmasa.gif .
Da la intalniri locale, cu toate ca mai mult de 10 dacii/ oras nu mai sunt-poate in Bucuresti....

Ecusonul era ok in ideea ca mai mult de 2 lei nu costa. Am optat fara masina sau culoare de fundal pentru a se si vedea ce scrie.

Da pentru cei care tin mortis sa-si faca tricouri nu au decat sa-si faca, dar ecusonul ar trebui sa fie obligatoriu.

Parerea mea...
maho
QUOTE(iulica89 @ 30 Dec 2013, 13:33)
Si cand veti mai avea ocazia sa le purtati? Doar n'oi iesi cu ele pe strada  radmasa.gif .
Da la intalniri locale, cu toate ca  mai mult de 10 dacii/ oras nu mai sunt-poate in Bucuresti....
..
Parerea mea...
*


Cu orice ocazie, cald sa fie; ce, ti-e rusine sa iesi cu un tricou aniversar dacia pe strada, sau nu porti tricou, de obicei ? blink.gif
Cred ca te-ai referit la 10 dacii restaurate/oras, ca altfel, doar azi am vazut vreo 6-7 breack-uri, majoritatea 1300 (ca tot erau date ca fiind rare). Cu dacia mea in orice caz nu mi-e rusine (din cate imi amintesc, si a ta arata bine), nu vad de ce n-as pune-o si pe un tricou (io-s mai de moda veche, port si tricou vara) rolleyes.gif
La cat am bagat in ea, ce mai conteaza un tricou ?!
iulica89
Si eu port tricou vara...Nu stiu ce altceva poti purta si sa fie la fel de lejer(acuma nici nud)
Eu inca nu m'am apucat de bagat bani in masina si d'aia o fi... Strang dintr'o parte sa bag in alta.

Ideea e ca mai repede faci un ecuson decat un tricou.
Ov
Ideea e ca se pot face 100 de ecusoane identice și să și scrie fiecare cu un marker numele, id ul de pe forum, numărul de la mașină și seria de caroserie dacă o vrea
maho
Si nr. de tel., poate vine si vreo don'șoara bunã tongue.gif
Eu ziceam de mine ca-s zgarcit... c'mon, men, nu e o intalnire oarecare ! wink.gif
remusro
QUOTE(maho @ 30 Dec 2013, 20:47)
Si nr. de tel., poate vine si vreo don'șoara bunã tongue.gif
Eu ziceam de mine ca-s zgarcit... c'mon, men, nu e o intalnire oarecare ! wink.gif
*



Maho-le, cand te intreaba don'soara cu ce treaba esti pe acolo si i-ai zis de Dacie, tipa in secunda 2 e in partea ailalta a Brasovului.

Dar nu-i nimic, vorbesti cu noi, noi nu fugim nicaieri, brother. radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.