Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Motoras stergator luneta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
Matrixxxul
Va salut din nou cu drag, iubitori de buburuze !

Masinuta, atunci cind am cumparat-o nu avea motoras de stergator luneta...M-am hotarit sa-i montez unul original dar caut de vreo 2 luni fara noroc...

Stie vreun cunoscator daca se potriveste de la vreun alt model (clio, twingo, dacie break, etc) ? Sau poate il lasa inima pe cineva care-l are prin "pod" si doreste sa faca un bine - bineinteles nu gratis ?

Va rog, circul mult seara si vine anotimpul asta plin de umezeala...
gagonya
Sal,cred ca este de Dacie nu sunt sigur ,ti-am facut poza la el poate i-ti este de folos,bafta .
Matrixxxul
Multumesc gagonya. Din pacate, am fost in Vitan si, vazand cum arata motorul de pe dacia break, m-am lasat pagubas, difera prinderile, ansamblul, totul e mult mai gros...


Poate gasesc pe la cineva, deja am sunat la toate centrele de dezmembrari pe care le stiu si nu am noroc...
Matrixxxul
Nimeni ?.... sad.gif
Matrixxxul
Am gasit unul care s-a potrivit aproximativ, de la ford focus, luat cu 80 de ron din targul Vitan.


P.s. Acest forum e SINGURUL loc unde ne putem ajuta cu un sfat, o piesa...noi cei care ne "incapatinam" sa tinem aceste buburuze, in loc sa le dam la fiare vechi. Insa e foarte saraca activitatea aici...si o spun cu foarte mare parere de rau...

Va doresc numai bine !
Matrixxxul
Mda, din pacate s-a potrivit la prinderi insa are cursa prea lunga, imi depaseste luneta smile.gif Degeaba i-am strimbat bratul stergatorului in forma de Z, are cursa prea lunga.

Mai caut un motoras original...cine stie, poate gasesc pina la urma in citiva ani, nu ? smile.gif
garfield_09
Am eu unul original...dar trebuie sa ajung pe la tara sa il caut.
Matrixxxul
Multumesc mult de tot !

Astept sa te intorci de la tara.
adrianrizescu
Am unul de Peugeot 205 care cred ca se potriveste Asteapta poate gasesti originalul daca nu suna 0744996389
Matrixxxul
Multumesc mult adrian, astept mesajul lui garfield si vedem ce facem.

Va doresc o toamna frumoasa in buburuzele voastre iubite !
garfield_09
Am gasit motorasul smile.gif
Matrixxxul
Super !!

Abia astept sa-l primesc (prin Posta) si sa-l montez smile.gif

Iti multumesc foarte mult !
Matrixxxul
Am primit azi motorasul de la garfield_09 caruia ii multumesc inca o data pentru ajutor !

Maine ma apuc de montat smile.gif

Sa aveti multe bucurii in buburuzele voastre frumoase !

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.