Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cod eroare U1123 si U112B
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
meen
Cu o interfata elm si un program free de diagnosticare am gasit la renault scenic 2 facelift 2008 1.6 16v doua coduri de eroare: U1123 si U112B ... la care nu am gasit nici un fel de explicatie ce ar putea fi cu ele de unde vin ce inseamna din ce cauza au aparut nici cea mai mica idee nu am ce reprezinta cele doua coduri.
Daca aveti vreo informatie utila legata de aceste doua coduri astept raspunsuri.

Va multumesc!
espacern
La asa program si interfata asa rezultate: lipsa semnal pe CAN!
Testarea pentru cautare erorii se face cu motorul oprit si contactul pus.

@+
meen
Testarea a fost facuta cu contactul pus si motorul oprit si conectarea a fost facuta corect "connected". Acuma la conectare sunt CAN ID ECU #1 sau #2 pe 1 nu sunt erori memorate, doar pe 2 si precizez ca nu erau codurile de eroare la ultima testare, care a fost acum 2-3 luni.
Sunt 2 coduri de eroare care nu le stiu semnificatia acum 4-5 luni cand am avut probleme cu injection+emisions+service apareau alte coduri de eroare la care le-am gasit explicatia si remediat problema dupa care le-am sters si nici nu au mai aparut de atunci.
renojzambranoo
domnilor
În cele din urmă, cineva rezolvă această problemă?
Am aceleași probleme plus mesajul de verificare a injecției.
Mulțumesc, prieteni.

______________
Gentlemen
Does anyone finally solve this problem?
I am having the same trouble plus the check Injection message.
Thank you friends.

wink.gif wink.gif
BiGBearRO
Un pas spre rezolvarea problemei este sa folosesti un tester si nu o jucarie
Pune un CLIP, un DELPHI sau alt tester profesional pe masina si vezi ce zice
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.