Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Franare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
Daniel_R19
Salutare am si eu un renault 19 chamade 1.9 d si am ramas fara frane pe spate din cauza conductelor vechi///de unde as putea achizitiona niste conducte de frana noi ??
Nu gasesc nicaieri...
Va multumesc !!
turbodxman
Daca in reteaua Renault nu mai sunt disponibile (piese originale) si nici aftermarket, nu iti ramane decat varianta confectionarii unora dupa originalele de pe masina utilizand conducta de frana de Dacia (slaba calitate) bercuita dupa masura sau daca doresti calitate mai buna cumperi coducta de frana "la metru" din afara (ebay) si bercuiesti capetele. wink.gif
cj98czh
Acu ceva vreme erau ateliere unde se confectionau conducte din cupru, cauta si cumpara la metru, si faci ce zice turbo mai sus.

XtreZz
La fel am patit si eu,si am pus de dacie peste tot,am toate conductele noi acum...
Daniel_R19
Va multumesc frumos !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.