Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat achizitie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Statii radio
bz_26_zzz
Vreau sa imi cumpar si eu o statie+antena. Am vazut azi ca au scazut putin preturile si cum eram cu ochii dupa asa ceva, am zis ca acum este momentul potrivit.

As vrea sa cumpar statia Alan 52 + antena Midland ML145.

Statia mi se pare in regula, avand in vedere ca este mobila, adica o pot lua in casa. Insa sunt putin sceptic in privinta antenei care are talpa cam mica.

Intrebarea mea este, va rezista antena la drum lung, in conditiile in care nu depasesc 100Km/h? Multumesc.
Sudsemnatu
binenteles ca rezista, unui amic i-a sarit midlandul 145 la 200-210 abia...
buna combinatia
aici ai gasit?

http://www.emag.ro/statie-radio-cb-alan-52...preturi_gresite
Seba
Antenele nu prea au portanta, asa ca la viteze normale nu sunt probleme chiar si pe talpi magnetice mai mici. Problema apare in momentul in care lovesti o creanga cu partea de jos a antenei sau o pasare. Atunci o talpa buna face diferenta. Sa nu mai vorbim de o prindere fixa.
Antena e ok.
Daca nu vrei sa muti statia de pe o masina pe alta in mod frecvent eu zic sa te orientezi spre o statie mobila care e oricand mai buna decat o portabila. Am avut Alan 42 si eu am numit-o "isterica". Ai sa stai cu degetele pe SQ in cea mai mare parte a drumului, mai ales ca a venit vara si a aparut propagarea.
Drumuri bune.
l@u
chiar trebuia un topic nou sau tu esti mai special ?
Markos
QUOTE(bz_26_zzz @ 18 Jun 2013, 10:13)
Vreau sa imi cumpar si eu o statie+antena.
*


Baftă.
bz_26_zzz
Pana la urma am comandat statia Tti 771 cu antena Midland ML145.
R19/16v
Puteai sa donezi si tu 1 leu...
bz_26_zzz
Nu sunt adeptul donatiilor electronice. Prefer sa dau bani cu mana mea, sa stiu ca ajung unde trebuie. smile.gif
corbex
Sa-ti dau contul?
bz_26_zzz
Ca sa ce?
nWo
As dori si eu o parere despre aceasta statie si antena cu care vine insotita la pachet, pt ca o tot vad ca reclama pe toate site-urile, inclusiv acum cand scriu acest mesaj imi apare un baner cu ea. Ce ziceti, merita banii aia? Statia se va folosi ocazional la drumuri mai lungi, nu va sta montata zilnic pe masina.
Va multumesc
gotty
Si care e statia aia?
nWo
E vorba de Statie radio CB M-Tech Legend II cu antena Wilson Little Wil.
Daca dai click in postul meu de mai sus pe cuvantul "aceasta" ai sa vezi modelul si specificatiile.
gotty
1.Ai uitat linkul.
2.Nu stiu pretul si mi e un pic lene sa caut dar in mod sigur nu merita cheltuiala...Poate daca e vreo 50 lei,da. biggrin.gif
C a t a l i n
De Adblock ai auzit?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.