Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suport motor -jug
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
davincu
Caut suportul pe care sta motorul la Reno super5. Am retinut ca denumirea piesei este "jug".

V-as ruga sa-mi spuneti daca stiti si alte tipuri de reno cu acea piesa identica cu cea de la Super 5. Daca cineva dispune de acea piesa, PM imbratisare.gif
Adi R5
reno 9, 11,expres,rapid, ...1.4 benzina .... s-ar putea si 1.6 D si nu bag mana in foc, dar nu m-ar mira sa potriveasca jugul de la R19.
Adi R5
davincu, ai mai rezolvat ceva?
davincu
Da ADi, am rezolvat plange.gif

Mi-a trimis un baiat amabil, de pe forum, un jug care m-a costat cu tot cu transport, 210 lei. Numai ca era indoit chiar vizibil, cu ochiul liber.

Faza misto e ca a trimis-o printr-un sofer de tir ce avea drum de la Ploiesti la Timisoara. Acesta se grabea foarte tare, dar a spus ca se intoarce tot pe aici si daca e ceva in neregula...ne auzim. Dupa ce l-am informat pe forumist ca este indoita si o trimit inapoi, mi-a spus ca soferul se intoarce de fapt prin...Resita.

Intr-adevar, drumul prin Resita e cel mai scurt, din Timisoara pana la Ploiesti. 052.gif

Insa oricum nu are rost sa il mai trimit inapoi daca e indoit ca si asa n-are ce face cu el, eventual sa-l dau la fier vechi, iar dumnealui imi returneaza o parte din suma prin Posta Romana -propunea el.

Am avut "afaceri" pe net, bazate pe incredere, cu oameni din Arad, Alba-Iulia, Cluj, Oradea si au decurs absolut corect, iar preturile au fost de bun simt.

Cred ca de vina e Posta Romana...ca banii nu au ajuns inca. mad.gif
florin_cars
trebuia sa ti-i puna pe card, sigur gaseai unul la o cunostinta daca nu detii tu.

Am avut un R19 16V la dezmembrat, am aruncat jugul dupa ce l-am tinut 2 ani. Un prieten tot din TM are un R5 rosu cu motorul de 1.8 16V de R19, si jugurile sunt identice smile.gif

imi pare rau ca nu te mai pot ajuta...


P.S. cu Ploiestiul am avut si eu o surpriza..si asa a ramas din pacate...sad.gif
asta nu inseamna nimic, doar o coincidenta nefericita pt aman2 smile.gif
birosz
Eu am schimbat recent toate cele 3 bucati la R super 5 al meu si in total m-a costat 150 ron, si le-am cumparat din Timisoara de la magazin.
florin_cars
eu nu stiu ce ai schimbat tu, sau daca modeluld e 1.4 are jugul din bucati, dar normal e un cadru sudat, de aceea se si schimba cu totul, pt ca nu-l poti "desface"

asta este jugul, pe care sta la mine in poza, cv

si ma mir sa coste 150lei NOU, cand S/H se vind pe la 40-50EU
AlexanderCarstoc
Salut,

Colegul nostru dezmembreaza un R9 in Bucuresti. Este acelasi cadru GMP in toata seria R9-11/R19/R5

http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=143...dpost&p=3757807
davincu
Pana la urma Posta a fost de vina... Omul mi-a returnat banii!

Alexander...Multumesc pentru informatie!
birosz
Scuze


Eu am schimbat suportii de motor (tampoane de cauciuc) nu jugul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.