Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema Ambreaj renault 19
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
Soll0
salut..am o problema la pedala de ambreaj!!in seara asta am mers cu masina,si dintr`o data intr`o intersectie,cand am apasat ambreaj s-a auzit un zgomot ciudat la pedala,si s-a dus la fund!!cablu de ambreaj nu este rupt!..din cate am vazut in seara astta cu o lanterna,are o rotita dintata akolo pe care vine cablu...ma poate ajuta careva..sa`mi zica ce trb sa fac..??ms anticipat!!
Narcis Danila
Salut, aceeasi problema am avut-o la r9 al meu. Eu am schimbat mecanismul ala de reglare cu unul SH dar poti sa cumperi unul nou, nu costa mult, 30-40 lei. Se schimba destul de usor. Trebuie sa scoti siguranta, scoti boltul de centrare/prindere dai pedala jos si dupa schimbi mecanismul... la montaj procedeul invers demontarii...
Bafta si cat mai multi km fara probleme...
espacern
Poate te ajuta doc.atasat..

@+
Soll0
ms mult de sfaturi..in dimineata asta,m`am uitat mai atent,si...nu este nimic de la pedala,este kiar cablu rupt!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.