Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DN10 Hărman - Buzău
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Rimio de Vassur
Bună seara.

Dacă a mers cineva recent pe DN 10, vă rog să mă luminați asupra stării drumului.
Zvonurile spun că e un traseu frumos, dar în trecut au fost știri neplăcute (alunecări de teren, drum închis).

Mulțumesc.
ccoto
Drumul este destul de bun insa mare atentie in zona semi-alpina, in apropierea barajului de la Siriu, pot fi pietre cazute pe carosabil.
Rimio de Vassur
mers, vazut ... nu mai merg pe acolo.
suprafata drumului e buna (a fost si uscat), doar 2 locuri cu lucrari din cauza caderilor de pietre.
traficul a fost lejer spre inexistent.
peisajul frumos, in covasa, pina la baraj.
de la baraj spre buzau sint zeci de kilometri de mers numai prin sate. se termina unul, incepe altul. nu imi mai trebuie! mai bine pe valea prahovei.
ps: si doua radare la patirlagele. i-am lasat sa se plictiseasca in continuare.
gibonu
QUOTE(Rimio de Vassur @ 16 Feb 2013, 22:36)
de la baraj spre buzau sint zeci de kilometri de mers numai prin sate. se termina unul, incepe altul. nu imi mai trebuie! mai bine pe valea prahovei.
*



Daca ajuta pe cineva, ca alternativa de venit in Bucuresti, fara a fi nevoie sa se mai ajunga la Buzau.

Venind dinspre Patrlagele (pe DN 10), inainte de Cislau, in Gura Bascei, este un indicator dreapta catre Valenii de Munte (pe DJ 102B).
Mai exact, pana la OMV-ul din Valeni, unde DJ 102B se intersecteaza cu DN 1A.

Prin judetul Buzau, DJ 102B are asfaltul putin valurit, insa nu ridica probeleme.
Prin judetul Prahova drumul este chiar foarte bun.
Sau cel putin asa era vara trecuta cand am trecut ultima data pe acolo.

corbex
Sint sate, dar sint sate de 80-90 icon_mrgreen.gif
MuciX
Or fi sate, dar portiunea din zona Ciuta si de la Nehoiu in sus merita. biggrin.gif


PS Uadafac? blink.gif
[attachmentid=1627870094]
SandelBS
QUOTE(corbex @ 19 Feb 2013, 11:21)
Sint sate, dar sint sate de 80-90  icon_mrgreen.gif
*



Asa am zis si eu, pana sa ma ia radaru la iesire din Bradet (la benzinarie - dupa curba). Bine ca am scapat pana la urma de ea.

Mie imi place drumul ala si nici nu e foarte aglomerat.
seba2010
Informatii noi despre DN10?
Ma gandeam sa evit Valea Prahovei Joi, pe 30 Aprilie biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.