Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Achizitionare Nissan Qashqai
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Forum Nissan
magyari
Va salut,

De curand m-am decis sa-mi cumpar un Qashqai. Am ajuns la concluzia ca mai bine renunt la 4x4 si incerc sa-mi cumpar unul cat mai "tanar".

Avand in vedere faptul ca sunt multi posesori de Qashqai aici, ce ati putea sa-mi recomandati ? La ce sa fiu atent ?

Am gasit o masinuta din 2011 (inmatriculat prima data in noiembrie 2010), modelul nou. Ma intereseaza in mod deosebit consumul, masina fiind utilizata 80% in oras, motiv pentru care am ales 1,5 DCI de 110 cai.

Fiind masina second, am vreo sansa sa pot verifica istoricul ei ? O iau de la o persoana fizica, mi s-a spus ca are carte service si verificarile efectuate la timp, dar pot oare sa si verific? Carti de service false exista destule smile.gif))

Orice sfat este binevenit. Multumesc,
klausi
1.5dCi e la limita pe Qashqai. Ca sa depasesti iti trebuie ochi buni sa bati la distanta mare biggrin.gif.
Daca bugetul de achizitie nu e o problema iti recomand 1.6dCi. Are 130CP si cuplu de 320Nm. Consum de 1.5 si cuplu de 2.0.
2.0dCi e gourmand rau - in Bucuresti nu scazi sub 9% chiar daca mergi noaptea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.