Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Putin off road cu Dacia :)
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
balmariuz


Ce parere aveti?
Merced
Ca soferu' habar n-are sa conduca in acele conditii.
ct-03-tvy
daca ai masina 4x4 nu inseama ca poti intra pe oriunde, si pe oricetip de teren, ai nevoie de moment, pt a inainta, zapada aia pare cam dura, deci asta inseama rezistenta la inaintare mai mare fata de cea afanata . dry.gif
la plecarea de pe loc ,tre sa dozezi un cuplu cat mai mic posibil,trenului de rulare, aderenta fiind mica, tu ""ambalezi ,dai turati in motoare" pierzi aderenta, incearca sa pleci cu tr 2, de pe loc o sa fie altceva ,

izoterma aia nu o putea face mai mare? e imensa wtf
luck33ro
Dric 4x4 radmasa.gif
andu911
Degeaba ai tractiune integrala daca masina e cu burta pe pamant si rotile in aer.
balmariuz
Eram grabiti si s-a bagat intentionat acolo, s-a jucat putin.
Masina nu am luat-o special pt. asa ceva, am luat-o pentru carat cu ea...

@Merced, nu ai de unde sa stii, are multi ani de experienta.
vis-a-vis
Unii raman incepatori si dupa 30 de ani de experienta. Off-road-ul nu e asa simplu. Sunt anumite tehnici de mers in teren greu de care nenea din clip nu pare a aibe habar.
Ce vedem noi in clip e o joaca cu duba in zapada, nimic mai mult...
betamax
QUOTE(Merced @ 15 Dec 2012, 19:36)
Ca soferu' habar n-are sa conduca in acele conditii.
*



Concis si adevarat.
balmariuz
Exact asta a si vrut sa faca, sa se joace:)
cj98czh
QUOTE(balmariuz @ 15 Dec 2012, 21:18)
@Merced, nu ai de unde sa stii, are multi ani de experienta.
*



Sincer ... nu se vede ...
cosmin_2300
Clipul dovedește că Dacia "papuc" 4x4 te scoată din zăpadă, chiar dacă nu știi prea bine partea de "off-road".
Părerea mea!
Merced
Ce acum cativa ani era o chestie de bun simt pe care orice sofer ar fi trebuit s-o stie, a ajuns o chestie de nisa "off-road"? sad.gif
sorin1983
adevarul e ca era si mare zapada... ieseai si cu 2x4 de pe acolo
argon
Gumele alea kormoran 14C de pe masina sunt penale, cu niste cauciucuri offroad sau eventual de iarna, iese de oriunde, dat fiind sistemul 4x4 rudimentar dar eficient al papucului, pacat ca e inutilizabil pe asfalt.
Merced
Intrebarea logica e, de ce ti-ar trebui pe asfalt?
vis-a-vis
Intreaba-i pe fanii Subaru wink.gif
P-A-C-O
QUOTE(balmariuz @ 15 Dec 2012, 21:18)
@Merced, nu ai de unde sa stii, are multi ani de experienta.

e si asta vre-un pilot de competitii off-road si nu-l recunoastem noi? sad.gif
Merced
QUOTE(vis-a-vis @ 16 Dec 2012, 18:05)
Intreaba-i pe fanii Subaru wink.gif
*



Vorbesc strict in contextul acestei masini, nu in general.
D-Ice
@argon.
Gume Kormoran am si eu pe Symbol si am intrat in zapada de am facut masina plug si am iesit fara probleme. Anvelopele masinii din videoclip sunt destul de uzate, iar soferul e varza, patineaza si pe pamantul inghetat, nu numai in zapada.
Pentru zapada mare e suficient ca anvelopa sa fie relativ noua si sa aiba crampoanele mari, am prieten care are resapate si face naveta Galati-Braila iarna fara sa fi ramas impotmolit odata.
Marca conteaza mai mult pe gheata si ca si rezistenta la uzura, asta nu inseamna ca lumea s-a oprit la Michelin.
Offtopic, prefer Michelin vara cand circul cu viteze mari, iarna merg foarte bine si Kormoranele, noi sa fie si sa sape eficient in zapada.
Markos
QUOTE(balmariuz @ 15 Dec 2012, 19:32)
Ce parere aveti?
*


Era duba de pâine?
aleksanders
nu au mai ajuns cu painea in sat?!!! saracii oameni - si cum ati ramas inzapeziti?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.