Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Deflector bara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
UXE
Mai jos sunt 2 poze cu deflectorul central dintre scut si bara fata. Dupa cum vedeti cele 2 (reperul 3 din prima poza si reperul 5 din a doua poza ) difera ca forma.

[attachmentid=1627857085] [attachmentid=1627857086]


La reperul din prima poza se observa ca are capetele diferite fata de cel din a doua poza. Stie careva peste ce ansamblu se pozitioneaza?

De fapt, intrebarea ar fi daca se potrivesc ambele pe aceeasi masina? Eu am facut comanda pentru reperul din poza 2 , dar acum am pe masina reperul din prima poza.

Eu tin sa cred ca e ceva legat de program si ca reperele reprezinta de fapt acelasi lucru dar in pozitii diferite.

Am I right?
Relu11
Nu-s la fel

LE
Unul pare pentru ph1 si unul pentru ph3 la Symbol
diesel_power
Nu l-am demontat niciodata, dar am sutdiat un pic dedesubtul masinii mele si pare sa semene mai degraba cu reperul 5 din poza 2. Am Symbol faza 3.
UXE
Ciudat, deflectorul care mi-a venit prin curier este cel de Ph3 , cel care si trebuie.
S4b1n
Cat te-a costat? L-am schimbat si eu prin primavara insa a fost pe casco si nu m-am interesat de cost.
UXE
130
alexme24
uxe, unde ai comandat acel reper? intreb pentru ca eu am scutul acela de plastic dar fara deflectoarele dinspre compresor ac si spre pompa servo.[banuiesc ca doar acele bucati separat nu se gasesc]. Momentan am fixat o bucata de plastic prinsa bine in dreptul compresorului ac pentru ca mi se parea foarte expus fara acea protectie.[masina asa am cumparat-o fara acele deflectoare]
UXE
l-am comandat de la colegul nostru chupamyth

mai jos ai link cu topicul
http://www.reno.ro/Magazin-online-piese-au...ml#entry3554085

bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.