Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Acer Cloud Mobile S500
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
ssilviu
720p IPS, 8mpx, Dual core la 1,5 ghz și costă doar 200 de euro la liber la orange. Pomană zic eu.

https://www.orange.ro/magazin-online/telefo...er-cloud-mobile
dan22y
Chiar ok, dintre toate caracteristicile tehnice doar valoarea SAR mi se pare cam mare in rest up.gif
corbex
Daca 200 costa la Boringi, atunci poate fi gasit mai ieftin la altii. Boringi sint campioni la bisnita.
ssilviu
Ești invitatul meu. Tare imi e că vei găsi doar preturi duble oriunde vei căuta smile.gif
corbex
Da, ei vind cel mai ieftin, intrucit sint singurii care-l au icon_mrgreen.gif
ssilviu
Te provoc să-mi găsești un preț mai mic oriunde in lumea asta. Orice magazin, din orice țară.
b76bgaarh
hm suna bine poate ma mut la ei.
Gill_ro
Din pacate acel Acer detine o baterie de doar 1460mAh sad.gif si doar 8gb memorie interna fara microsd
Liviu
QUOTE(Gill_ro @ 7 Nov 2012, 12:41)
Din pacate acel Acer[..] fara microsd
*



Ba cu micro SD pana la 64GB ... citeste mai atent.
M i h a i
Are o singura problema, nu scrie pe el htc ori samsung rolleyes.gif
ssilviu
Bateria e adevărat, cea mai mare problemă. Dar mai faci un underclocking, un undervolting și merge. Am comandat unul azi, nu pentru mine, o să revin cu impreii.
Andy_ACS
Pare buna oferta. Vad ca probleme doar bateria si lipsa de traditie a Acer in domeniul asta. E posibil sa fi belit ceva nasol de tot, dar pe de alta parte e posibil sa nu smile.gif
Mie personal nici designul nu-mi plece, dar la pretul ala nu putem sa fim prea pretentiosi.
Merita incercat in magazin, e oferta de luat in calcul. Cred ca e singurul telefon la pret decent de la Orange, in rest sunt chiar nesimititi - faci abonament pe 2 ani de 10-15E pe luna si ei iti reduc 2-300 ron din pretul de la liber...
cj98czh
QUOTE(Liviu @ 7 Nov 2012, 11:49)
Ba cu micro SD pana la 64GB ... citeste mai atent.
*




GSM arena zice ca pana la 32GB, ca ar trebui minisim pentru el .... si ca ecranul este de 4,3" nu 4,4 cat da Orange ...

http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-4542.php
Squirrel
Dar sticlă de-aia de maimuță are?
Procesorul pare a fi același de pe HTC One S… up.gif
Gill_ro
@Liviu - m-am luat dupa cei de la techradar.com ( http://www.techradar.com/reviews/phones/mo...-1094355/review ) dar din poza se observa zic eu in stanga slot-ului de sim cel de microsd.
Liviu
Pai si acolo, SCRIE ca , citez: "the Acer CloudMobile S500 comes with a microSD card slot for cards of up to 32GB." smile.gif ... Ei au zis la inceput la "cons" ca e dezamagitor ca are doar 8GB intern, atat smile.gif

7 Nov 2012, 16:26:
Uite si poza smile.gif

[attachmentid=1627848877]
Gill_ro
Am citit pe fuga si am inteles gresit. Ca si pret / dotari e un best buy wink.gif
Liviu
Sincer, daca nu as avea smartfone si as vrea unul ieftin si bun, asta l-as lua ... pana ci faimosul nexus 4 e dublu la pret.
Squirrel
Da' autonomia bateriei față de cabluri? Că unii se plâng că intră de două ori pe zi la alimentare…
kum
QUOTE(ssilviu @ 7 Nov 2012, 11:12)
720p IPS, 8mpx, Dual core la 1,5 ghz și costă doar 200 de euro la liber la orange. Pomană zic eu.

https://www.orange.ro/magazin-online/telefo...er-cloud-mobile
*


Io vad ca-i 199 de coco cu abonamentul de 3 euro/2 ani...
[attachmentid=1627849097]


L.E.
Acu' vazui ca daca aleg pret standard tot 200 de coco e... WTF? wacko.gif

[attachmentid=1627849098]
Andy_ACS
Trebuie sa recunosc ca nu am rezistat tentatiei si am comandat si eu 'celebrul' Acer CloudMobile smile.gif
Vreau sa-mi inlocuiasca batranul GalaxyMini. Sper sa nu imi para rau mai tarziu. Deocamdata astept confirmarea comenzii.
Liviu
Sa-l stapanesti sanatos ... pare a fi un unul din cele mai bune telefoane dpdv pret/calitate.
Andy_ACS
Merci mult!
Asa mi se pare si mie, desi initial eram dispus sa astept Nexus 4 (si sa mai aloc ceva bani) m-a tentat asta. Disponibil imediat si la jumatate de pret smile.gif
DragosP
Unde l-ai comandat dom' le?
Andy_ACS
La orange pe site, din contul de selfcare.Inca nu mi -au dat confirmarea.
Liviu
Pe ComputerGames baietii spun ca daca esti client oranj, te duci in oranj shop si il ridici pe loc. Cica e pe stoc mai peste tot.
Andy_ACS
Da, este pe stoc. De ex la ambele Orange Shop din Craiova e pe stoc (am verificat eu pe site).
Eu am preferat sa mi-l livreze la birou, ca-s mai comod. Mi-au confirmat comanda prin SMS - "in maxim 5 zile lucratoare se va livra comanda xxxx". Deci saptamana viitoare il am. Totusi cred ca nu scap de vizita la Shop, ca eu am la tel ctual minisim si asta are microsim, trebuie sa merg sa imi shimbe simul.
bygy007
nu trebuie schimbat , te duci la astia de repara telefoane si poate au un capsator (asa arata) si decupeaza cartela , o face microsim
andreig1982
QUOTE(kum @ 8 Nov 2012, 23:07)
Io vad ca-i 199 de coco cu abonamentul de 3 euro/2 ani...
[attachmentid=1627849097]
L.E.
Acu' vazui ca daca aleg pret standard tot 200 de coco e... WTF? wacko.gif

[attachmentid=1627849098]
*



abonamentul de 3 euro e intr-un prag de preturi echivalent cu pretul standard
personal am folosit un demo acer cloudmobile, si e singurul pana acum pe care n-am reusit sa-l blochez icon_mrgreen.gif
bateria tine cam o zi dar eu vb intensiv la tel folosind o urechelnita, ascult muzica pe drum prin streaming audio cel putin o ora pe zi cu telefonul pe H+, si am si mailul de servici pe el
am fost asa de incantat ca l-am comandat ca si back-up pt bb 9900 rolleyes.gif
o sa fie telefon de we si concedii biggrin.gif

sunt vreo 2000 in depozit la klg, deci sunt destule pt tot boborul tongue.gif
Andy_ACS
@bygy007: Pai daca Orange mi-o schimba gratis cu un microsim, de ce sa ma duc la service sa imi taie cartela veche si sa mai si platesc? Daca ar costa schimbarea as mai intelege, dar asa...

@andreig1982: 2000 de bucati nu-s chiar asa multe, se duc repede vezi de treaba. Deja e Top 1 vanzari. Eu cred totusi ca au mai multe, sau mai aduc.
andreig1982
tot ce se poate, dar unora le pute dc nu scrie samsung sau aifon pe ele sleep.gif
si mai sunt si niste "capabili" la mkt si logistica wacko.gif
Shush
QUOTE(Andy_ACS @ 11 Nov 2012, 11:51)
Totusi cred ca nu scap de vizita la Shop, ca eu am la tel ctual minisim si asta are microsim, trebuie sa merg sa imi shimbe simul.
*



O sa ai in pachet micro sim-ul wink.gif
Apoi de pe site-ul Orange faci trecerea.
Cel putin asa a fost la mine cu SGS 3-ul.
Andy_ACS
@Shush - ar fi super. Imi aduc aminte ca acum un an cand si-a luat un coleg iPhone 4s (livrat la fel la birou de curier) nu a avut microsimul. Si a trebuit sa schimbe dupa. S-or fi gandit intre timp ca daca omul isi ia telefon nou automat doreste sa il si utilizeze, deci ii trebuie sim compatibil.
xcss
M-ati facut de mi-am luat si eu smile.gif
Andy_ACS
smile.gif Si cum ti se pare? Mie nu mi-a venit inca, astept cu nerabdare.
b76bgaarh
la ce bani au fost?

liber sau prelungire?
Andy_ACS
La mine 120E la prelungire (Cangur 9 pe 24 luni)
Shush
L-am vazut si eu vineri in Orange Shop.
Arata ok telefonul, nu pare deloc ieftin ca celalalte telefoane din aceasi categorie de pret.
Android-ul de pe el e destul de stock, deci nu va fi greu de modat si upgradat. Doar sa se vanda cat de cat ca sa se formeze o cumunitate.
b76bgaarh
cam putin 90 mb, andy
Andy_ACS
Pai acasa si la lucru am wireless. Momentan ma descurc cu 50 de mega. Am pus Adfree DroidWall si am 'taiat' toate aplicatiile care imi baga reclame aiurea (facand si trafic de date).
In plus dupa consumarea celor 90 de mega traficul se taxeaza cu 0.5 euro pentru 50 de mega. Deci daca am cumva nevoie intr-o luna de mai mult trafic pot depasi.
xcss
QUOTE(Andy_ACS @ 12 Nov 2012, 13:55)
smile.gif Si cum ti se pare? Mie nu mi-a venit inca, astept cu nerabdare.
*


QUOTE(b76bgaarh @ 12 Nov 2012, 13:58)
la ce bani au fost?

liber sau prelungire?
*


Pai cum sa fie, ceva nou smile.gif Tot 120 cu prelungire la Cangur 9 a fost si la mine, doar ca mi s-a bagat pe gat si o optiune de 3 GB de net cu tot cu modem. N-am putut zice nu smile.gif

Ce sa zic, telefonul mi se pare super OK, mai ales privit prin prisma pretului. Acum sunt in stadiu de omorat bateria butonandu-l, ca n-am mai vazut ICS pana acum. Deocamdata am constatat ca ori ii lipseste optiunea de formatare a cardului SD, ori n-am gasit-o eu. Am citit ca, dupa ce ii dau "Unmount card" ar trebui sa apara si o optiune de gen "Erase card", dar la mine nu e cazul. In rest, imi place. Sa fiu sincer, nu e o diferenta ca de la cer la pamant fata de telefonul dinainte, cu exceptia ecranului smile.gif

Lockscreen:
[attachmentid=1627849748]

Nu stiu cum sa fac screenshoturi in alta parte decat in lockscreen smile.gif
corbex
Pai ce, are card? biggrin.gif
xcss
Mi-a ramas unul de 2 GB si l-am bagat smile.gif Are, pana la 32 GB.
Andy_ACS
Pentru screenshot incearca sa tii apasat butonul de power, apoi ar trebui sa iti apara o optiune de captura ecran. Nu stiu daca si la Acer CM e la fel, dar poti incerca.
xcss
Mersi, asta era smile.gif
ssilviu
Ce telefon aveai inainte?
xcss
Un Defy. Desigur, imi dau seama ca asta e mult mai bun la nivel de hardware, zic numai ca la nivel de user experience nu e imensa diferenta. Da' eu nu-s pretentios, oricum smile.gif
Markos
Bateria pare cam mica pentru el.
xcss
Drept, nu zic nu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.