Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Catre bucatzel
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
Dacia1974
@ bucatzel

Imi scrii:

"Partea in care iei la trei pazeste un coforumist care-ti recomanda functia search (lucru recomandat de alfel si de regulament) ma gadila intr-un mod neplacut pe retina.

Cand mai si insisti in aceasta directie, sunt si mai neplacut gadilat pe retina.

In caz ca nu stii s-o folosesti, exista un mic tutorial printre topicurile sticky de mai sus".

Apoi, in loc sa stergi mesajele off-topic, cum era normal, imi inchizi topicul in mod abuziv: "Aici se inchide".

Acum, da-mi voie sa-ti explic cum sta treaba in REALITATE:

1. Nu eu am luat la trei pazeste un coforumist, el m-a luat la trei pazeste pe mine;

2. Repet ce am scris si in topicul inchis in mod abuziv: problema care ma interesa pe mine implica mai multe intrebari. Ca sa gasesc raspuns la ele, ar fi trebuit sa pierd o groaza de timp folosind functia search si sa fac o selectie citind zecile de topicuri in care apare cuvantul "antigel", dar nu raspund la ce vreau eu;

3. De altfel, ma indoiesc ca as fi gasit un raspuns care sa ma lamureasca cat de cat, caci ma indoiesc ca a mai pus cineva intrebari atat de "tampite" ca ale mele;

4. "Haosul" care se creeaza prin deschiderea unui nou topic e imaginar;

5. Oi fi tu moderator, dar asta nu te fereste de la a intelege gresit anumite situatii si a te comporta abuziv. Eu cred ca, din contra, ar trebui sa fii mai intelegator cu cei care intra pe forum tocmai pentru a cauta un ajutor. Chiar si cu "tampitii"ca mine.

Acum, inchide-l si p-asta. Simte-te Dumnezeu!
bucatzel
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 14:45)
4. "Haosul" care se creeaza prin deschiderea unui nou topic e imaginar;
*



Sunt putin ocupat pana diseara, dar te las sa te gandesti pana atunci de ce bucata de mai sus e o prostie.

Sa-mi spui daca te-ai lamurit singur pana atunci.

Cat despre topicul tau abuziv inchis, l-am curatat deja. Lasand in el absolut tot ce era util si relevant la intrebarea ta.

Si daca mai ai asemenea probleme, iti recomand sectiunea probleme administrative. Pe o arie tehnica, toata discutia asta este off-topic.
Dacia1974
QUOTE
Sunt putin ocupat pana diseara, dar te las sa te gandesti pana atunci de ce bucata de mai sus e o prostie.


Nu e o prostie. Tu preiei fara sa gandesti niste clisee tampite (scuza cuvantul, dar cand tu cobori nivelul discutiei si folosesti "prostie"...), vehiculate pe diverse forumuri. Cunosc pe de rost toate "explicatiile" adiacente. Sunt gargara. Crede-ma, nu se produce nici o catastrofa, nu explodeaza forumul si nu pleaca toti membrii, in deruta, daca se deschide un nou topic.

De altfel, e suficient sa vad ce avatar ai, ca sa-mi dau seama de nivelul tau...
Ov
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 13:59)
De altfel, e suficient sa vad ce avatar ai, ca sa-mi dau seama de nivelul tau...
*




adevaru' e ca avataru' tau intruchipeaza 100% nivelul de inteligenta tongue.gif
Dacia1974
Si-al tau la fel. radmasa.gif

P.S.: Tocmai mi-am pus un avatar care arata, intr-adevar, nivelul meu e inteligenta. 168.gif
maho
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 13:45)
... ma indoiesc ca a mai pus cineva intrebari atat de "tampite" ca ale mele;
*


Eh, au mai fost cativa...unii si-au mai revenit, altii au plecat....nu dispera, timpul le rezolva pe toate.

QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 13:59)
De altfel, e suficient sa vad ce avatar ai, ca sa-mi dau seama de nivelul tau...
*


Tu chiar "judeci" un om dupa poza de la avatar ? (Se pare - in cazul de fata - ca-ti lipseste mult din simtul umorului...)

QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 16:01)
Si-al tau la fel. radmasa.gif
*


E clar.
mrkiry
@Dacia1974,eu sunt unul din colegii care ti-a raspuns la una dintre intrebari.
Ideea e in felul urmator: fiecare topic ocupa un anumit spatiu.De ce sa deschidem pentru fiecare "problemuta" un topic nou?Intrebarea ta isi gasea raspunsul pe forum,daca aveai la dispozitie 5 secunde sa dai un "search".Chiar si asa,au fost colegi care ti-au raspuns,inclusiv eu.Nu e cazul sa te certi cu toti,sa dai in stanga si in dreapta,nu vei castiga nimic niciodata,poate vei deveni decat oaia neagra.Moderatorii stiu ei bine ce zic,in fond ei au in sarcina sa curete toate topicurile care nu respecta regulamentul.Nu au nimic cu tine,ci doar cu ceea ce faci.
In fine, ai mai si deschis un topic nou pentru problema cu Bucatzel...Mergi mai departe.Aici nu ne certam,incercam sa ne ajutam.
Bafta!
Dacia1974
@ mrkiry

QUOTE
Ideea e in felul urmator: fiecare topic ocupa un anumit spatiu.


Asa, si?! blink.gif Din moment ce spatiul e nelimitat, care-i problema? Sau trebuie sa ne prefacem ca avem probleme cand nu avem, doar pentru ca asa se face, in general, pe forumuri? Doar ca sa se bucure unii moderatori de puterea lor marunta si sa se simta Dumnezeu?

QUOTE
Nu e cazul sa te certi cu toti,sa dai in stanga si in dreapta,nu vei castiga nimic niciodata, poate vei deveni decat oaia neagra.


Nu eu ma cert cu toti, toti se cearta cu mine. Eu n-am de gand sa cedez, cata vreme stiu ca n-am gresit cu nimic. Daca, din cauza asta, voi deveni oaia neagra, nu-i nimic; am cunoscut in viata dificultati si mai mari decat aia de a deveni oaia neagra pe un forum.

@ maho

QUOTE
Tu chiar "judeci" un om dupa poza de la avatar ? (Se pare - in cazul de fata - ca-ti lipseste mult din simtul umorului...)


O imagine face mai mult decat o mie de cuvinte. Si spune foarte multe despre cel care o foloseste. Vorbesc foarte serios.
MuciX
Tu zici ca ai supravietuit pana la varsta maturitatii? nedumerire.gif


valuri.gif
aurelyan
Eu cred ca ai ceva probleme. Unii te suporta mai mult decat as fi facut-o eu. Eu as propune sa fii pur si simplu ignorat de catre colegi, sa vad pe cine mai citezi.

Va rog NU mai postati intr-un topic inutil si imatur.
Dacia1974
Se pare ca voi nu-ntelegeti: stiu ca asa se obisnuieste pe forumuri: tot felul de moderatori si membri vechi, cu posturi multe, intervin aiurea si iau la trei pazeste un membru nou, numai din placerea de a da lectii si de a se simti ei bine (probabil din lipsa altor satisfactii in viata cotidiana). Sa fie sanatosi! Eu la prostiile astea nu marsez! N-o sa spun niciodata "aveti dreptate".

QUOTE
Eu as propune sa fii pur si simplu ignorat de catre colegi, sa vad pe cine mai citezi.

Va rog NU mai postati intr-un topic inutil si imatur.


Sunt perfect de acord: vedeti-va de treaba voastra. Inclusiv moderatorii. Interveniti numai cand este cu adevarat necesar. Nu mai faceti pe zmeii in mod inutil.
Markos
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 19:05)
Din moment ce spatiul e nelimitat, care-i problema?
*


Ăla-i spațiul despre care ai citit la geografie. Spațiul pe serverul DC e limitat, evident. De unde și expresia: "consumi biții forumului aiurea".

12 Nov 2012, 19:48:
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 19:05)
O imagine face mai mult decat o mie de cuvinte. Si spune foarte multe despre cel care o foloseste. Vorbesc foarte serios.
*


Ia comenteaz-o și pe-asta:
Dacia1974
Pe moment, m-am saturat sa ma cert cu toti neavenitii (unii chiar din Scursuresti Vale blink.gif ). O seara placuta in continuare va doresc, dumneavoastra si familiilor dumneavoastra!
Markos
Te-am pupat.
mrkiry
laugh.gif
Ov
@all: asta e un exemplu clasic de ce noi moderatorii cerem de numaistiucat timp o marire de salariu. Pai nu se mai mai poate asa domn'le, aprope in fiecare zi dai de cazuri din astea. Cred ca fac o petitie on-line.
romeo3108ro
eu zic ca s-a terminat tot aici si topic dispare.Cineva cu alta parere?
mrkiry
Sa se mute la "Lipicios"
romeo3108ro
QUOTE(Ov @ 12 Nov 2012, 21:03)
@all: asta e un exemplu clasic de ce noi moderatorii cerem de numaistiucat timp o marire de salariu. Pai nu se mai mai poate asa domn'le, aprope in fiecare zi dai de cazuri din astea.
*


in urma sedintei de admunistratie s-a rectificat si bugetul si se pare ca s-a hotarat in unanimitate de voturi si oferirea unei prime de sfarsit de an pentru cel mai zelos moderator(cele mai multe topicuri sterse) radmasa.gif
Markos
QUOTE(Ov @ 12 Nov 2012, 20:03)
de ce noi moderatorii cerem de numaistiucat timp o marire de salariu.
*


Pe praful ăsta?

Să ziceți mersi că nu v-au tăiat alecșii 25%.
b76bgaarh
QUOTE(Ov @ 12 Nov 2012, 20:03)
@all: asta e un exemplu clasic de ce noi moderatorii cerem de numaistiucat timp o marire de salariu. Pai nu se mai mai poate asa domn'le, aprope in fiecare zi dai de cazuri din astea. Cred ca fac o petitie on-line.
*




daca nu va convine aici, plecati la privat, parca asa era indemnul. wub.gif
Victoras2001
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 13:59)
. Tu preiei fara sa gandesti niste clisee tampite
*


Pentru asta ii dadeam 8 ani cu executare.
fuzzzy
QUOTE(bucatzel @ 12 Nov 2012, 13:55)
Sunt putin ocupat pana diseara
*




E seara... time to see some action... smile.gif
bucatzel
Din cate vad, baiatu' n-a binevoit sa gandeasca inainte de-a scrie,

La fel cum n-a binevoit sa gandeasca inainte de a scrie bucatile de mai jos. (Sterse din topicul care a provocat tragedia)
QUOTE(Dacia1974 @ 11 Nov 2012, 22:37)
Nu stiu daca era deschis un altul sau nu. Nu stau sa citesc tot forumul inainte sa pun o intrebare, desteptu' lu' tata.

P.S.: "Vreo" se scrie fara cratima. "Ma-ta" are cratima, "vreo" nu. wink.gif
*


QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 14:17)
Te bagi si tu ca musca-n c...l vacii.
*



Motivul pentru care a primit 10% fara zile de pauza (in caz ca se intreaba cineva) e ca am sperat ca e o scapare care nu se mai intampla. Sa-mi fie invatatura de minte, nu?

QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 14:45)
2. Repet ce am scris si in topicul inchis in mod abuziv: problema care ma interesa pe mine implica mai multe intrebari. Ca sa gasesc raspuns la ele, ar fi trebuit sa pierd o groaza de timp folosind functia search si sa fac o selectie citind zecile de topicuri in care apare cuvantul "antigel", dar nu raspund la ce vreau eu;
*



Si acum la continuarea problemei de fata.

Pai cum sa-ti spun, ma doare pe mine fix in gluteus maximus ca tu esti tu esti un puturos de prim rang. Partea cu cauta inainte de a deschide un topic nou e o chestie care face parte din regulamentul pe care l-ai acceptat. Daca fiecare user din cei 80.000 de useri pe care-i are forumul ar fi la fel de lipsiti de consideratie ca si tine, orice urma de informatie utila de pe forumul asta ar fi ingropata demult in balegar. Or pentru asa ceva exista facebook.

Daca tu te consideri mai important decat restul userilor si indreptatit sa iei alti useri la trei pazeste cand iti atrag atentia ca puteai sa te deranjezi sa cauti inainte de a intreba, bravo tie. Da' sa nu te astepti sa supravietuiasca prea mult asemenea topicuri.
romeo3108ro
moaaaammmmaaaaaa din cate vad cred ca ar mai trebui sa mai trec si eu pe la dacioti,promit de azi incolo macar o vizita pe zi smile.gif)
Ampt
QUOTE(bucatzel @ 12 Nov 2012, 22:22)
Motivul pentru care a primit 10% fara zile de pauza (in caz ca se intreaba cineva) e ca am sperat ca e o scapare care nu se mai intampla.
*


Și când te gândești că eu am primit 20%, ce-i drept din două părți, pentru ... nici nu mai contează ! wink.gif
marksman
QUOTE(Victoras2001 @ 12 Nov 2012, 20:16)
Pentru asta ii dadeam 8 ani cu executare.
*



Io cred ca moderatorii i-au dat cu suspendare. Pe viata biggrin.gif

@Dacia1974: Pe alte forumuri pe care mai bantui eu, luai instant warn pentru ca ai postat amboulea fara sa cauti intai. Din postarile alea scoase din cosul de gunoi vad ca esti tare-n clanta. Dar cam atat. Aia cu spatiul nelimitat s-o spui lu' mutu, e la fel de nelimitat ca si apa de ploaie.
romeo3108ro
el a fost intr-o ureche ,tu daca le-ai avut pe amandoua ai luat decat 20% biggrin.gif
kaspersky
de sters
Dacia1974
QUOTE
Partea cu cauta inainte de a deschide un topic nou e o chestie care face parte din regulamentul pe care l-ai acceptat.


Hopaaa... Pai se pare ca, prin insusi pseudonimul tau, ai incalcat si tu regulamentul pe care l-ai acceptat. Citez:

"Mesaje

d) Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj tip "mirc" (daka, k, lol etc.) si nici a scrierii cu sh, tz, k etc.".

Basca ca tu esti si moderator si ar trebui sa dai un exemplu de disciplina. De fiecare data cand postezi un nou mesaj si-ti apare numele de user, incalci regulamentul! E strigator la cer! Pai trebuia sa te banezi de mult! Repede, da-ti 10% fara zile de pauza!!! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

QUOTE
Motivul pentru care a primit 10% fara zile de pauza (in caz ca se intreaba cineva) e ca am sperat ca e o scapare care nu se mai intampla. Sa-mi fie invatatura de minte, nu?


Frate, se pare ca nu ti-e clar: poti sa ma si banezi, de-aia nu mai pot io! Pai nu ti-am spus? Simte-te liber sa faci pe Dumnezeu!
Markos
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 23:24)
Simte-te liber sa faci pe Dumnezeu!
*


Hallelujah!
Dacia1974
Am editat ultimul mesaj adresat lui bucatzel. Rog pe toata lumea sa-l citeasca, am adaugat ceva de maxima importanta!
aleksanders
esti berbec rau de tot - poate ca omu nu vrea ca nickname-ul lui sa fie bucatel ci bucat zel - nu e deloc relevant ce spui tu - acuma cauti nod in papura aiurea - mai bine iesiti la o bere si terminati cu contrele total inutile si fara vreo relevanta - bafta
Dacia1974
QUOTE
esti berbec rau de tot


Hai, ma, c-am glumit! biggrin.gif
bucatzel
De unde nu e, nici al de sus nu cere, Nu vad de ce as cere eu.

Sa nu uitam ca vorbim de un om care nu a fost in stare sa citeasca eticheta de pe sticla de antigel, a trebuit sa intrebe pe forum.

Sunt ferm convins ca urmatoarele sale topicuri "Mi s-a rahatit o cioara pe parbriz", respectiv "Cheia de roti, mit sau realitate?" vor avea o soarta mai buna.

Bineinteles, nu va baga de seama ca i s-a raspuns (asta-i problema derivata din "de unde nu e" , dar deh, asta-i viata) si va insista ca problema lui e in continuare e nerezolvata, si el doreste satisfacerea problemei lui imediat, altfel se duce la tatuca si plange.

Gizas, uite cu ce-mi pierd timpul.
Ampt
Epilog !
val2011
QUOTE(Dacia1974 @ 13 Nov 2012, 00:04)
Hai, ma, c-am glumit! biggrin.gif
*


Daca continui asa este posibil sa primesti ban.
Dacia1974
QUOTE
Gizas, uite cu ce-mi pierd timpul.


Chiar asa! Nu era mai simplu sa ma lasi in pace, decat sa faci aiurea pe moderatorul? icon_mrgreen.gif Noroc ca eu am mai multa minte si mai mult bun simt decat tine si, uite: din acest moment, iti promit ca te las in pace. Sanatate si succes cu Dacia (am inteles ca ai un 1300 din '81, nu? Sa stii ca eu nu sunt un fandosit, obsedat de frantuzoaice sau de alea de pana-n '75, imi plac si cele mai tarzii, serios vorbesc)!
DragosP
Ok, se poate închide.
Dacia1974
QUOTE
Sa stii ca eu nu sunt un fandosit, obsedat de frantuzoaice sau de alea de pana-n '75, imi plac si cele mai tarzii, serios vorbesc.


Iar daca mai sunt si din alea cu patru faruri rotunde, sunt chiar niste raritati, chiar daca unii stramba din nas cand aud de ele, pentru ca ar fi avut tabla proasta. Pa, pa!
bucatzel
QUOTE(Dacia1974 @ 13 Nov 2012, 12:01)
Chiar asa! Nu era mai simplu sa ma lasi in pace, decat sa faci aiurea pe moderatorul?
*



Pe bune, aici nu-i facebook.
maho
@Dacia1974: nu-nteleg de ce persisti in a gresi adresa destinatarului... daca e "catre bucatzel", de ce-o "comiti" (cearta, off-topic, etc. - you name it) pe "public" ?
(Atat, restul le-am inteles pe toate).
Dacia1974
Maho, te rog, nu strica deznodamantul fericit al unei dispute efemere! Nu suntem oare cu totii, aici, pe forum, o mare si fericita familie?
maho
In familie astea se rezolva de obicei intre 4 ochi.
Dacia1974
Ma rog, vorba unui clasic in viata, "se poate inchide".
cj98czh
QUOTE(Dacia1974 @ 12 Nov 2012, 23:24)
poti sa ma si banezi, de-aia nu mai pot io!
*



Nu-i face nimeni pe plac?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.