Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rezervor Symbol nou
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
CristianCC
Datele oficiale mentioneaza 50 litri capacitatea rezervorului.
Insa dupa 35 litri consumati sunt aproape de R (mai putin de o jumatate de liniuta ramasa), fara sa se aprinda becul. Dupa ce se aprinde becul, cati litri mai sunt ramasi?
A testat cineva?
S4b1n
Becul se aprinde cand mai sunt 4-5 litri in rezervor. Rezervorul are 50 litri, daca bagi pana in buza. Eu maxim am reusit sa alimentez 48,5 litri, si mersesem vreo 20 de km prin oras dupa ce s-a aprins becul. In principiu fiecare diviziune corespunde cam la 5 litri, pana la R, la care cand ai ajuns inseamna ca mai sunt vreo 10 litri.
al1n
se poate observa foarte usor ca acul coboara mult mai incet cand e in partea de jos a indicatorului decat in partea de sus. e deja foarte discutata problema in alte topicuri, forma rezervorului, indicatorul precum si cb.
daca ai cb poti sa vezi oricand exact cati litri mai ai intrand in modul test al cb. 50 de litri nu cred ca a alimentat nimeni intr-un revervor cu capcitatea de 50 litri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.