Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme semnalizare renault symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
anfibian
Salut! Am sesizat ca atunci cand semnalizez si misc volanul, volanul ticaie, iar semnalizarea se opreste cand are ea chef. De exemplu daca vreau sa depasesc imediat cum am trecut pe contrasens se opreste. A mai avut cineva o problema de genul asta?
zambiee99
s-ar putea sa fie o "tija" rupta al blocului se semnalizare. Volanul este sincronizat perfect cu directia rotilor? Ai schimbat caseta de directie sau ax volan?
anfibian
volanul e sincronizat perfect cu directia rotilor si nu am schimbat nimic la el. ai idee cat ar costa blocul de semnalizare?
zambiee99
cu sau fara comanda pentru proiectoare de ceata?
anfibian
Da, are proiectoare de ceata.
zambiee99
totusi inainte sa cumperi ar fii bine sa verifici cu o alta maneta, daca esti din bucuresti sigur te ajuta cineva cu o maneta pentru un test. Pretul manetei depinde de norocul tau, adica poti cumpara si cu 50 de ron dar si cu 250 de lei.
anfibian
o sa vad cum dau de cineva sa fac un test. poate sa fie si ceva de la releu?
zambiee99
nu, de la releu nu poate fii. Releul ori merge ori nu merge dar nu are legatura cu maneta de semnalizare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.