Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tovarasa
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
ag02cws
Am avut si eu placerea sa admir masina in Piata Sfatului. Este, intr-adevar, ceva deosebit.
espacern
QUOTE(iustin_uap @ 17 May 2014, 12:05)
Niste poze sau vreo filmare ati apucat sa faceti

Sute de poze si filmari gasesti pe net......cauta!

http://www.daciaclub.ro/Intalnirea-Nationa...69524-s360.html

@+
iustin_uap
QUOTE(espacern @ 17 May 2014, 15:54)
Sute de poze si filmari gasesti pe net......cauta!
*


Le stiu pe toate...
Am intrebat in mod special aici pt. ca de fiecare data mi-au placut pozele si filmuletele realizate de Ov la diverse evenimente.
Ov
Din pacate eu n-am avut fizic timp sa filmez/pozez sad.gif
maho
Normal ... la cat ai fost de solicitat.
biggrin.gif
iustin_uap
QUOTE(Ov @ 20 May 2014, 08:16)
Din pacate eu n-am avut fizic timp sa filmez/pozez sad.gif
*


Banuiam eu, dar am zis sa fiu sigur. biggrin.gif Poate cu urmatoarea ocazie. smile.gif
Tractozaur
Cu dedicatie si mare drag pentru TOV Presedinte (alooo, to`arasu`, vezi ca a aparut o noua Dacie de Militie prin batatura si vad ca o tratezi cu indiferenta proletara... wink.gif ), Dacia 2000 a TOVarasului Suprem icon_mrgreen.gif poate..., sau poate chiar o fi a lui Ov... wink.gif who knows... rolleyes.gif

user posted image
Ov
Foarte tare poza, mai ales ca s vizibile și numerele. Cred ca s de la ONT mașinile. Oricum sigur aia nu e masina mea. E un TS în poză și a mea e TX
Ov
http://www.iatsastefanesti.ro/img/Proiect%20de%20fuziune.pdf

QUOTE(pagina 14)
Aceasta activitate a mers si mai departe, in sectie montandu-se si colectii de autoturisme straine (serie mica) din gama RENAULT si anume RENAULT 18 si 20.
Ov
Plimbarica de duminică

25 Aug 2014, 09:00:
si-un filmulet: http://stiri.tvr.ro/dacia-2000-masina-spec...sthash.L75kvrf5
jak_ati
Frumoasa masina, frumos reportajul.
Felicitari !
iustin_uap
Am gasit poza asta pe net. Sper sa va placa. smile.gif Cica ar fi coloana oficiala a lui Gorbaciov pe Calea Victoriei in 1987.
ag02cws
up.gif
Ov
anul asta cu siguranta a fost anul de "glorie" al Tovarasei smile.gif
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/t...scu-510985.html
Equinox
QUOTE(Ov @ 17 Oct 2014, 09:58)
anul asta cu siguranta a fost anul de "glorie" al Tovarasei smile.gif
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/t...scu-510985.html
*



Felicitari..la mai multe! smile.gif
bucatzel
Ia auzi, cate zice ca s-au facut? 1500?

Nu mai intreb si de tehnologia SKD...

radmasa.gif Serios Ov-ule, ar trebui sa scrii direct tu articolele, ca astia de la gazete din ziua de azi vad ca nu-s in stare nici sa asculte...

Da' chiar, cate articole s-au adunat depre tovarasa?
tunderbird
Eu zic s-o pitesti bine, ca pun aia de la Dacia ochii pe ea! biggrin.gif
Ov
Aia de la dacia daca aveau un gram de interes dadeau macar un telefon.
Sincer, banuiesc (si sper din suflet sa fie asa) ca au de gand s-o ia p'aia din politehnica. Chiar e pacat de ea sa se "piarda" aiurea. Merita a 2-a sansa. A mea de bine de rau e pe maini cat de cat ok smile.gif
tunderbird
Nu cred ca or sa se bage, la cat de coapta este... mai degraba aduc un R20 din Franta... asa cum se zice ca au facut si cu Estafette-ul.
Ov
Se pare ca va mai aparea in peisaj inca o Dacie 2000. Am vazut ieri pozele de la atestare. Nu stiu a cui e, dar il felicit pt descoperire. Are ceva de munca, dar sunt bucuros ca s-a mai salvat una. Este tot albastra (parca mai deschis la culoare, ceea ce confirma si pozele unde eu credeam ca difera cum bate lumina, dar se pare ca au fost chiar 2 culori), dar este un TL faza 1 (1.6). Provine de la ONT, deci posibil sa fie una din masinile care apar in pozele facute in fata la Intercontinental. Sper s-o vad cat mai curand in table si cauciucuri smile.gif
tunderbird
Este a userului Gavrisan Lucian de la Cluj, prezent si aici, si pe forumurile classiccar si dacia 1100. Detine o "colectie" impresionanta de Dauphine, D1100, D1300, R10, R12, R16 si multe altele, fiecare asteptandu-si cuminte randul la coada pentru restaurare.
Mai are un R10, atestat in august 2014! Felicitari si la cat mai multe masini restaurate si atestate!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ov
Acum pot sa-mi fac si numar icon_mrgreen.gif

1 B 2390
tunderbird
Si un manechin cu figura de ceara a lui Ceausescu, pe locul din dreapta! biggrin.gif
Ov
Ar fi interesant dacă m ar putea ajuta cineva cu seria mașinii după numărul de înmatriculare smile.gif
tavi_dacia1100
QUOTE(Ov @ 26 Jan 2015, 13:32)
Ar fi interesant dacă m ar putea ajuta cineva cu seria mașinii după numărul de înmatriculare smile.gif
*


Baza de date electronica nu contine si numerele vechi, deci slabe sanse sa stea cineva sa caute manual in arhive (daca mai exista)...
roby_1300_rap
QUOTE(tavi_dacia1100 @ 26 Jan 2015, 19:47)
Baza de date electronica nu contine si numerele vechi, deci slabe sanse sa stea cineva sa caute manual in arhive (daca mai exista)...
*



si eu is curios daca as putea sa gasesc prima si a 2 dacie a lui bunicu dupa numerele vechi sad.gif Daca nu is cratite deja sad.gif
sorin105
QUOTE(tavi_dacia1100 @ 26 Jan 2015, 19:47)
Baza de date electronica nu contine si numerele vechi, deci slabe sanse sa stea cineva sa caute manual in arhive (daca mai exista)...
*


Baza electronica contine si nr vechi,depinde de un se ''cauta''daca se face dupa statiile Motorola ale agentilor nu gasesti,trebuie sa te duci la cineva mai cu grade tongue.gif
autom
Azi te-am vazut in trafic! Fain mergea masinuta! Felicitari!

Eram cu Loganul albastru civil, te-am ,,hornuit,, in intersectie la Plaza ( Timisoarei cu Brasov).

Spor in tot!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
johnybic
ce garda la sol aranjata are cea din spate la tovarasa dry.gif
VlaD2803
https://www.youtube.com/watch?v=tSYgKT_8dwo

Casetofonul Sony l-am zarit pe masina ta, Ovidiu. M-am inselat?
smile.gif
Frumoase masinile, nu ai ce reprosa.
Ov
Chiar el e. E scula de scula, ma mir cum de nu s-a lipit nimeni de el pana sa-l vad eu. Partea de caseta e automatizata 100% inclusiv incarcarea/descarcarea casetei. Merge si cautarea urmatoarei melodii. Mie mi-a placut ca stiam "ce poate" si ca vizual se potriveste de minune in "tovarasa"
pishky
iaca tovarasa

user posted image

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.