Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tovarasa
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
aleksanders
argon cand nu baga spuma in praguri, sudeaza- eu zic sa ii dam dreptate biggrin.gif - poze recente?
Ov
Pai ultimele 2 poze sunt de sambata. Masina nu e in bucuresti smile.gif Poate in weekend sa mai ajung pe la ea.
om_bland
Salut Ov, scuze ca intervin smile.gif ...
De fiecare data cand se posteaza cate o poza cu diverse lucrari, NU s-a putut sa nu isi faca aparitia comentatorii, cu ale lor replici taioase... legandu-se chiar si de cele mai minore lucruri ! Asa este romanul ! Tu in schimb nu-i lua in seama, totul face parte din ,,decor" !
Ca sa impaci si capra si varza, protejeaza geamurile ,,pentru linistea sufleteasca" a unora !
In rest eu iti doresc spor la treaba rolleyes.gif !
Ov
a venit Mosu' icon_mrgreen.gif
turbodxman
2 blink.gif ambele customizate wub.gif

Jos palaria pentru meseriasii de la atelierele PanArin. wink.gif
Ov
nu e customizata la PanArin ci la bassethound technologies (ca si purcica) radmasa.gif

ah, si nu-s 2, e una cu oglinda in spate icon_mrgreen.gif
turbodxman
Damn, screwed it up this time. laugh.gif
Alex1300BV
E interesanta masina. Sper ca o vei putea inmatricula anul acesta, pentru ca am auzit ca in 2013 "vine" taxele... sad.gif
aleksanders
vezi primul post - masina este inmatriculata
Ov
Si daca nu era inmatriculata nu era nicio problema. De la anu adica peste cateva zile, modelul se va putea atesta ca vehicul istoric si nu se mai plateste nicio taxa. Sper s-o termin in mare cat mai repede ca s-o pot atesta, ca mai bine dau 800 roni in plus pe piese decat la impozit wink.gif

Tabla e gata. Alaltaieri am dus-o la vopsitor smile.gif
ydaniel
Oho,deci se lucreaza repede la ea.
Ov
Am gasit si borne acolo unde mi-ai zis tu 04.gif
Nu-s ca alea originale, dar pt Tovarasa sunt perfecte smile.gif
turbodxman
Ma bucur pentru tine. biggrin.gif wink.gif
Esti bun de cinste acum. icon_mrgreen.gif
Ov
s-a gasit si culoarea:

[attachmentid=1627864374] [attachmentid=1627864375] [attachmentid=1627864376] [attachmentid=1627864377]

acu' sa vedem vopsita cum arata.

Intre timp m-am lipit (multumesc Victor de "pila") de 2 stopuri noi, 2 semnalizatoare noi si-un manual de bord smile.gif

[attachmentid=1627864378] [attachmentid=1627864379]
dacia baba
Frumaoase piesele wacko.gif ,dar unde le gasiti ? sad.gif
turbodxman
Sa o conduci si admiri cu placere si dupa restaurare. wink.gif
Markos
QUOTE(dacia baba @ 24 Jan 2013, 20:36)
Frumaoase piesele  wacko.gif  ,dar unde le gasiti ? sad.gif
*


reno butic sleep.gif
turbodxman
QUOTE(dacia baba @ 24 Jan 2013, 20:36)
Frumaoase piesele  wacko.gif  ,dar unde le gasiti ? sad.gif
*



"Cauta si vei gasi!" continuarea n-o mai zic ca oricum o stiti si voi laugh.gif

Nu aici oricum. wink.gif
Ov
piesele astea ma costa ~50 de euro doar sa le aduc sad.gif
dar per total ies mai ieftin decat ce gasisem pe ebay
turbodxman
Daca sti unde sa cauti gasesti intotdeauna afaceri profitabile. wink.gif
Ov
Au ajuns cu bine stopurile si semnalele. Abia astept sa fie gata masina sa am pe ce le monta icon_mrgreen.gif
turbodxman
wub.gif

up.gif

Spor la treaba! wink.gif
Ov
Am mai luat niște ciudățenii care sper sa se potrivească
turbodxman
Noi wub.gif
bmwh548
O vedem la revista cand scot baietii macheta? smile.gif
Ov
o sa le mai trimit niste poze cand o fi gata
ag02cws
QUOTE(Ov @ 13 Feb 2013, 20:17)
Am mai luat niște ciudățenii care sper sa se potrivească
*



De unde ai luat capacelele pe care scrie dacia?
cristio_79
Se gaseau la magazinele de piese. Am avut si eu pe berlina, cam proaste calitativ. Capacelele pentru piulite crapau pe muchii, iar la capacelele pentru jante se rupeau foarte usor clemele acelea. Oricum nu stateau fixe pentru ca erau cam mici in comparatie cu gaura. Problema e ca mai atrageau si hotii, eu am ramas fara ele de vreo doua ori, al treilea set nici nu l-am mai montat. Le-am avut cativa ani prin casa si le-am dat cand am vandut berlina.
Ov
QUOTE(ag02cws @ 14 Feb 2013, 17:38)
De unde ai luat capacelele pe care scrie dacia?
*



http://www.alexbeagroup.bizoo.ro/vanzare/1...nta-roata-Dacia
ydaniel
Aceeasi parere cu cristio,am si eu.Cele noi facute de divers srl-uri nu mai au deloc calitate.
Ov
langa niste dispersoare fata noi, mergea si partea din spate noua icon_mrgreen.gif
cata50
Le-ai luat din Romania? wub.gif
turbodxman
Noi wub.gif

up.gif
Ov
QUOTE(cata50 @ 20 Feb 2013, 10:38)
Le-ai luat din Romania? wub.gif
*



evident ca nu icon_mrgreen.gif
turbodxman
Slabe sanse sa gasesti asa ceva in Romania naughty1.gif
ericj
este in cluj un targ de vechituri, se tine in fiecare sambata. AM mai vazut pe acolo piese din astea.
In Buc nu este asa ceva?
Solon
Probabil la Obor la sine sa mai gasesti diverse "vechituri".
ydaniel
Valeo...oho:)
quick
ov, macar niste poza spion asa c-o aripa, un bord, ceva acolo nu ne arati? foarte zgarcit la poze tongue.gif
Ov
Masina e la vreo suta de km de mine și din păcate stau foarte prost cu timpul. Teoretic în vreo săptămână două o aduc acasă.
Ov
si-am ajuns acasa.
Din pacate n-am mai multe poze, dar promit sa fac in scurt timp (a se citi: abia astept sa ajung pe la masina icon_mrgreen.gif )
pupa
Foarte tare si rara jucarie. Spor la treburi smile.gif
Ov
Cateva poze de seara la lumina blitz-ului. E dubioasa rau culoarea rolleyes.gif Abia astept sa-i fac 2-3 poze si pe lumina (sper ca maine).

Nu trebuie sa-mi spuneti ce mai e de facut la ea ca stiu si singur icon_mrgreen.gif Mai am MULT!

turbodxman
Stopurile noi sunt deja montate? tongue.gif
Ov
Stopurile si farul dreapta (ala stanga era ok) sunt schimbate.
Mai trebuie semnalizatoarele, dar inca nu mi-a ajuns partea din spate si cum ala de pe stanga e varza (e lipit cu scotch) n-am putut sa pun geamurile noi.

5 Mar 2013, 21:22:
poze noi
MuciX
HSBP!

Arata foarte bine, imi place. Ce urmeaza?
Ov
QUOTE(MuciX @ 5 Mar 2013, 21:26)
HSBP!

Arata foarte bine, imi place. Ce urmeaza?
*



la asta, muuuuuuuuuuuuuuuulte icon_mrgreen.gif
altele? da, am alte chestii in plan, sa vedem ce ne rezerva viitorul. Greu e sa treci de la o troaca la doua, dupa care devine din ce in ce mai usor icon_mrgreen.gif
MuciX
Mi se pare mie sau oglinda farurilor isi arata varsta fata de sticla? Stiu ca zicea colegu de recromare. Posibil sa fie si pozele.

Motorul ala abia astept sa il vad curatat cum trebuie si interiorul cizelat. Usa aia de torpedou e compromisa sau o poti remedia?
diesel_power
Wow, probabil cea mai buna Dacia 2000 din tara.
Jantele alea cam striga dupa ajutor.
Ov
Farurile sunt lux amandoua, dar din fabrica sunt facute din 2 bucati, partea din spate cu oglinda e aproape identica cu farul de R12, partea din fata e vopsita argintiu. Din cauza asta se vad asa, e perfect normal. Unul era intr-adevar putin ruginit si l-am schimbat.

Jantele n-au fost revopsite. Evident sunt pe marea lista cu lucruri care trebuie reconditionate smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.