Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lipsa cheie pentru barele transversale portbagaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
otonel
Am dat cautare pe forum poate mai agsesc pe cineva cu o problema asemanatoare cu a mea dar nu am gasit decat la sectiunea vanzari discutii despre aceste bare.
Pe scurt la Meganul meu achizitionat recent imi lipseste cheita pentru deblocarea barelor , am intrebat pe samsarul de la care le-am cumparat si o zis ca daca nu o gasesc prin bord sa ma descurc ca el nu o are.
Pana acuma nu am avut nevoie de portbagaj deasupra dar azi as fi avut nevoie si de portbagajul de deasupra si nu am reusit sa il deblochez ca sa il mut din spate unde este acuma in fata , am vrut la un moment dar sa bag un burghiu pe incuietoarea aia dar am zis ca ii pacat de ele sa le desfac asa "pompieristic" si mai intai sa intreb daca exista o varianta nedistructiva sau poate gasesc la cineva o cheie care sa se potriveasca si la mine ori exista vreun cod dupa care sa fac cheia.
Daca ma puteti ajuta careva cu un sfat sau o idee cum sa le desfac v-as fi recunoscator.
jas2
Si sper ca nu vrei un raspuns public...poate afla si altii o metoda mai buna pentru a le deschide ca mie mi-au furat doua randuri de bare transversale dar numai distrugandu-le incuietorile.

Sunt mai multe metode dar nu le spun nici pe pm ca cine stie pe unde ajung..Te descurci tu...
otonel
Jas2 am rezolvat azi mai bine decat ma asteptam detalii pe PM ..
Cypy
Salutare, poti sa-mi dai si mie un PM cum ai rezolvat. Am aceeasi problema si eu. Ms
florin.sl
QUOTE(otonel @ 29 Oct 2012, 20:57)
Jas2 am rezolvat azi mai bine decat ma asteptam detalii pe PM ..
*



Salut,

Imi poti trimite si mie rezolvarea prin PM?

Multumesc pt deranj !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.