Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Raliul Iasului 2012
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport
4x4
Orar, harti si regulament.

[attachmentid=1627841426] [attachmentid=1627841428]

[attachmentid=1627841422] [attachmentid=1627841463]
hellcat
Planul orar nu e bun, s-a modificat, ps ciocaboca s-a anulat iar timpii nu mai corespund.
Pe autorally gasiti modificarile.
l@u
mai usor pe la Barnova ca sefu' doarme biggrin.gif
maho
&feature=youtu.be

"Am auzit" c-au ramas fara frane inainte de start. blink.gif
einstein1984
de ce dreapta 6 la minutul 5:40, nu e logan in 5 trepte?
Apoi la treaba cu fara frane.. vad ca functionau f bine, leu-a batut o gama larga de logane cu 20 de cai mai slabe.
maho
E "stanga 6", si e sandero, nu logan. Oricum, imi plac tipele, iar dictarea aia mi se pare foarte misto, clara si inteligibila. rolleyes.gif
AR-18-MOS
QUOTE(maho @ 10 Sep 2018, 09:39)
dictarea aia mi se pare foarte misto, clara si inteligibila. rolleyes.gif
*


Păi copilotul avea timp destul să pronunțe și să repete. icon_mrgreen.gif
einstein1984
ete spanac, de parca daca are hayon primeste 6 trepte. Deci de ce stanga 6, nu e sandero in 5 trepte?
Da, e clara dictarea... cu viteza mai greu.
MuciX
trebuia un 3.0d pe sander sleep.gif


P.S. slow-car fast is always fun
4x4
Nu merge nimeni sa vada o gasca de taxiuri submotorizate. Eu asa interzice participarea lor in afara cupelor monomarca. Am stat pana am adormit in padure ca sa treaca cu 40 la ora un carnat de dacii ca in final sa vad un bmw. Ultima data cand mai spectez.
MuciX
Bemveul plecase dimineata, dar i s-a rupt distributia pe traseu.
AR-18-MOS
QUOTE(einstein1984 @ 10 Sep 2018, 09:58)
ete spanac, de parca daca are hayon primeste 6 trepte. Deci de ce stanga 6, nu e sandero in 5 trepte?
Da, e clara dictarea... cu viteza mai greu.
*


Nu mă prind dacă faci mișto, da' cifra aceea nu se refera la treapta de viteza...
maho
Asa ma gandesc si eu, cred ca-i ceva legat de viraje, cat de largi sau ascutite sunt.
Oricum, eu fiind in afara fenomenului si vizionand clipul, ma vad obligat sa recunosc ca n-as putea fi 100% atent atat la dictarea copilotului cat si la drum, chiar daca-s legate una de alta. N-o sa fiu pilot vreodata. biggrin.gif
GBX
Pilotul are atenția distributivă și încredere 100% în copilot, altfel nu merge.
Iar cifrele au legătură cu unghiul de virare. Din ce îmi amintesc, 6 se referă la curbe foarte line.
AR-18-MOS
1 - ac de par.
[..]
6 - aproape drept.
einstein1984
asa sa fie? mellow.gif la nivelul lor ma asteptam sa lege mai degraba de treapta, desi nu prea parea sa sara e a 4a.
MuciX
Yup, se refera la cat de strans e virajul, nu la treapta in care trebuie luat.
einstein1984
QUOTE(4x4 @ 10 Sep 2018, 11:29)
Nu merge nimeni sa vada o gasca de taxiuri submotorizate. Eu asa interzice participarea lor in afara cupelor monomarca. Am stat pana am adormit in padure ca sa treaca cu 40 la ora un carnat de dacii ca in final sa vad un bmw. Ultima data cand mai spectez.
*


ordinea de start e pe net
maho
Adrian Raspopa. sad.gif
einstein1984
RIP, a mers prea tare si a platit pretul....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.