Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Releu semnalizare, tacane intr-una ...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
valiotronic
la Clio Hatchback f8q din 2000 de curând am descoperit ca releul de semnalizare țăcăne continuu... chiar și când e luat contactul... avariile si semnalizarea funcționează corect...dar e deranjant... bănui ca a pătruns umezeala undeva (nu-mi dau seama unde) pentru ca deranjamentul a apărut după o zi ploioasa... a mai pățit careva ...are cineva vre-o schema?... am inversat cu alt releu dar evident fara rezultat (tacane la fel) ...am scos siguranța de la semnalizare și tot țăcăne(mai in gluma mai in serios am scos si bateria ma gandeam la un Nobel biggrin.gif si doar asa nu mai tacane)...releul țăcăne regulat ca si cum ar fi primit o comanda de semnalizare sau avarie....sa fie UCH ?
valiotronic
QUOTE(valiotronic @ 22 Sep 2012, 12:45)
la Clio Hatchback f8q din 2000 de curând am descoperit ca releul de semnalizare țăcăne continuu... chiar și când e luat contactul... avariile si semnalizarea funcționează corect...dar e deranjant... bănui ca a pătruns umezeala undeva (nu-mi dau seama unde) pentru ca deranjamentul a apărut după o zi ploioasa... a mai pățit careva ...are cineva vre-o schema?... am inversat cu alt releu dar evident fara rezultat (tacane la fel) ...am scos siguranța de la semnalizare și tot țăcăne(mai in gluma mai in serios am scos si bateria ma gandeam la un Nobel  biggrin.gif    si doar asa nu mai tacane)...releul țăcăne regulat ca si cum ar fi primit o comanda de semnalizare sau avarie....sa fie UCH ?
*


pana la urma a disparut asa cum a aparut ...din senin... au personalitate Renault-urile astea smile.gif
hellcat
Rezolva cu umezeala aia, ca nu-i de joaca.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.