Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un nou membru,in curand.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Dinamo76
Buburuza mea[in curand].
Ygi_17
dar ce este ? din ce an?
Dinamo76
Clio 1,1997,1.2
adrian2011
va avea nevoie de mici retusuri estetice,clar!
Dinamo76
Urmeaza inmatricularea,si usor usor,cate un retus,un mic tuning etc.
Ygi_17
cati km are?
unde e fabricata in Franta?
Dinamo76
Fabricatie Franta,116000km,luata de la o tanti de 60 de ani din garaj.[din Germania,in 2011].
aurelyan
Luata de catre tine sau asa ti-a zis ala care ti-a vandut-o, textul asta cu babutele a devenit clasic.

Topicul asta isi are locul pe la Jurnal de Bord eventual, suntem la aria tehnica aici, mai cititi regulamentul...
Dinamo76
Imi cer scuze in legatura cu postarea in aceasta arie,e ultima pe care o fac pana ma familiarizez cu acest forum,rog intelegere din partea moderatorilor.Iar ca raspuns,am toate actele din Germania,chiar avea 60 de ani tanti aia,cunostinta cu actualul proprietar[pana maine].Copie CI a doamnei ,etc.
CRY 79
Mi-a placut faza cu tuningul. blink.gif
Din 1997 si doar 116000 km? Atunci masina trebuie revizuita total daca doar a stat pe tusa. Asta nu o mai cred. 1000 km pe an? Si in Germania???? blink.gif blink.gif blink.gif
Km. la masinile astea se dau foarte simplu inapoi, chiar in garaj.
Ygi_17
are un carnet de revizii?
daca nu atuci macar distributia, curele accesori si ulei sa-i schimbi.
antigel mai spre iarna, lichid de frana

probabil ca nu a costat mai mult de 1000 euro.
Dinamo76
Nu vreau sa supar moderatorii,are carnet de service la zi,distributie,tot ce a fost schimbat,revizii la timp,e ok.Greu de crezut dar chiar e din garaj luata.Initial optasem spre alta marca,dar la km pe care ai are si cum se prezinta,e ok.Uleiuri,placute,filtre,au fost schimbate de anca actualul proprietar.Maine intru oficial in posesia ei.Ma bucur ca sunt in comunitate,sper pe viitor sa capat si sjutor de la voi daca e nevoie.Va multumesc tuturor,moderatori si nu numai.
reno1998
Frumoasa masina!PAcat ca ..e alba.
Tocmai mi am cumparat si eu unul din 1998 1.2 maxi si sincer sa fiu am fost uimit de comfortul oferit comparativ cu vw(am avut g3 tdi din 1998 inainte).
Tind sa cred ca "germanii" adevarati nu mai exista!A mea are 121 000 km ,fara carte service!Distributia a fost schimbata la 89 000 iar in 2011 avea 100 000!
Spor la Navigat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.