Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: megane 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
cosminoctav
am si eu on intrebare daca stie cineva mi am resetat cb de bord cand am schimbat uleiul si am dat toate functiile la 0 inclusiv unde imi indica carburantul iar acum pe zii ce trece imi indica cat mai mult am ajuns sa imi indice 80 de l de motorina stie cineva cum pot rezolva acesta problema inainte sa fac chestia asta mergea si imi indica corect cata motorina am in rezervor...multumesc
leorot
Mergi iar la un tester si verifica daca e totul ok si nu ai erori. Sau verifica furtunele de alimentare sau rezervorul, poate e ceva fizic.
Highwayman
Nu cumva te uiti in CB la functia care iti indica cati litri de carburant ai consumat de cand ai facut ultima resetare (totalul, nu media per suta de kilometri)? Eu nu stiu sa existe in CB pozitie la care sa iti arate cat carburant mai ai in rezervor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.