Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat - Bara zgariata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Cami
Buna ziua,
Sunt noua pe acest forum si sunt posesoarea unui Symbol 1.6 nou, cumparat anul acesta. Voiam sa va cer sfatul,deoarece am atins spoilerul dreapta si l-am zgariat. Este un pic indoit si crapat. Noroc ca nu am atins farul.
Ce ma sfatuiti ? Sa merg la reprezentanta? O cunostinta mi-a zis ca o duce la un tinichigiu si o face ca noua si ca-i pune fibra de sticla si apoi revopseste portiunea zgariata. Ce sa fac??
zambiee99
prima etapa ar fi sa pui si tu ceva poze sa vedem cat este de zgariat si indoit. Oricum ii sigur ca trebuie reparat, te poti duce la reprezentanta daca ai o cunostinta si ai sperante sa iasa si culoarea sau sa mergi la o vopsitorie autorizata unde se repara si plasticele. Daca bara este lipita cu fibra de sticla atunci data viitoare se va comporta altfel (diferenta de material), exista "aparat de sudura" pentru plasticele (nu este un aparat de sudura numai ca am tradus motamo din engleza) si iese perfect in cazul in care nu ai bucatele lipsa din bara
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.