Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: gropi Romania - Jante indoite
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
valeriu24
Buna dimineata !!

Stimati domni, in urma cu cateva zile am luam un prag pe strada (diferenta de nivel de minim 15 cm intre strada prost asfaltata si cea nou astfaltata... in fine, masina de atunci parca tremura...posibil sa fie jantele sau planetarele.
Casco acopera astfel de daune? nu stiu cum sa procedez in continuare.
trebuie sa informez asiguratorul sau sa ma duc in service si abia apoi sa discut cu asiguratorul?
daca jantele sunt indoite, se roluiesc sau se inlocuiesc? janta indreptata nu mai iese niciodata ca noua...mai ales ca e vorba de jante de aliaj de 17 inch..

multumesc !!!
adrian.paul
Eu acum ceva vreme (vreo 6 ani) am lovit o gura de canal fara capac si fara semnalizare. Am fost la asigurator si s-a efectuat o constatare.
Partea nasoala este ca in functie de contract, daca ai daune doar la jante sau anvelope unii asiguratori nu despagubesc.
In cazul meu in contract scria clar ca nu se despagubesc daunele produse exclusiv la jante sau anvelope, dar eu am avut probleme si cu puntea spate si mi-au schimbat: punte spate, janta si anvelopa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.