Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scartait metalic de la roti cand iau curbe
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
mccc
Cand iau curbe la viteza redusa sau cand parchez se aude un scartait metalic dinspre roata dreapta. Mi se pare ca se aude mai ales cand iau curba la dreapta.
Prima oara l-am auzit intr-o zi foarte calduroasa si mi se pare ca a doua zi cand a plouat nu s-a mai auzit.
Modusul meu nu a prea fost folosit de cand l-am cumparat. Cred ca a facut sub 1000 de km din martie si pana acum.
Cauza scartaielii sa fie oare rugina acumulata pe discuri sau mai stiu eu pe unde pt. ca nu a fost utilizat mai mult?
pepelutza
personal am mai auzit despre acest scartait care se aude mai alesi la viteze f. mici si care provine in special de la frane fata /spate.Remedierea ..............mergi mai des.
mccc
QUOTE(pepelutza @ 15 Aug 2012, 17:11)
personal am mai auzit despre acest scartait care se aude mai alesi la viteze f. mici si care provine in special de la frane fata /spate.Remedierea ..............mergi mai des.
*



Am mers mai mult cu Modus-ul si inca se mai aude acel scartait metalic. Am observat ca apare cel mai des la coborarea unei pante. De exemplu se aude mereu cand intru in garajul subteran. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.