Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: reparare esapament
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
yonn77
M-am apucat azi de faza cea mai grea sad.gif sa demontez saxofonul (teava care intra in galeria de evacuare) pt ca s-a fisurat putin si facea zgomot .I-am mai dat cu pasta de etansare bosal etc ... degeaba frectie la picior de lemn. Bineinteles ca piulitele cele doua cu arculete care se prind de galeria nu au vrut sa se desfaca mellow.gif parca erau sudate le-am luat cu inelara s-au tocit ,pe urma cu moxul tot degeaba happy.gif si pana la urma le-am dovedit cu bomfaierul dar am ramas si fara filete pe suruburi. Garnitura de la inelul de foc nu mai era decat vreo cateva sarmulite lipite. Asa ca am cumparat de la unix dar de data asta nu am fost multumit de ei doua garnituri bosal inelul de foc sa zic ca se potriveste dar cealalta cu gauri este mai mica. Si cand am sunat dadea din colt in colt dar nu mi-a zis sa vin sa-mi dea banii inapoi(daca era valoare mai mare nu-i lasam asa) . Degeaba fac ei reduceri si cand e vorba de omenie te trateaza ca in spate la tiganii din obor . Fisura din teava o s-o sudez la autogen si daca nu o sa tina o s-o schimb.
turbodxman
Naspa ca ai avut ghinion si la UNIX, nu numai cu fieratanele de la evacuare sleep.gif
Sa imi spui cum rezolvi. wink.gif
cj98czh
Eu personal pe aia de la Unix nu-i recomand nici dusmanilor ... piese de calitate indoielnica, neseriosi cat casa ....
turbodxman
Am cumparat de putine ori de la ei si a fost totul ok, e drept ca am dat retur o data ceva care nu se potrivea, dar nu a fost vina lor atunci si nici a mea...masina "veche", piese nu se mai prea gasesc ...asta a fost.

Pt aftermarket, mai sunt AUTONET, BARDY AUTO, AUTO TOTAL...
yonn77
Am montat-o azi la loc si nu se mai aude smile.gif in zona galeriei si saxofonului decat la imbinarea cu toba intermediara . O sa-i i-au un colier mai calumea si ii dau si cu putina pasta si "enjoy the silence" tongue.gif .O sa pun un clip dupa ce-i fac felul.
turbodxman
Well done. wink.gif
yonn77
Am terminat cu esapamentul si se aude mult mai incet smile.gif . Nu am reusit sa pun clipul.
yonn77
http://youtu.be/DS3fY2G0O_Q
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.