Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese Laguna III
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
horhat
Salutare,

Sunt interesat de un sistem de navigatie, si magazie cd, eventual cu player cu tot pt. laguna 3 din dezmembrare(cred ca asa ar fi cel mai ieftin), sau alte posibilitati de achizitionare in afara de reprezentanta.

Merci!
Alex.Tranca
Sunt interesat de toba finala spate(cea cu doua tevi) si fusta de sub bara spate aferenta masinilor cu 2 tevi de esapament.
AlexCrt
Este cineva din Iasi care vinde sistem complet de navigatie, este pe olx sau tocmai anunt.
golfy03
Salut,
Eu sunt din Iasi,am avut sistem de navigatie la 400euro,l-am dat saptamana trecuta.
Toba finala cu 2 iesiri mai am dar nu mai e fusta de la bara(a fost avariata) si merge pe model break,nu se potriveste pe hatchback si nici invers.
Pentru detalii nu ezitati sa ma contactati.
O zi buna!
danytaticu
salut,as vrea sa pun lampi iluminate si in usile de pe spate ,se potrivesc?
cele de pe laguna 2 sunt identice cu cele de pe laguna 3?
golfy03
Salut,
Nu am verificat daca sunt la fel.am vazut doar ca laguna3 nu are becuri in lampile de spate,e un ochi de pisica simplu.
Am lampi de laguna2.
danytaticu
am verificat ,lampile de pe fata merg puse si pe spate
cele de laguna 2 nu stiu
daca ai de laguna 3 de fata le vreau,daca este posibil ,cu tot cu mufe
multumesc
Gabryel.GLN
Sunt la fel ca alea de pe Laguna 2.
danytaticu
ok ,multumesc,le-am cumparat deja,sunt pe drum biggrin.gif
martzipan2004
Lampa ceata? Pt hatchback?...
golfy03
S-au dat lampile de ceata.
yoda
Buna dimineata ! Broasca usa stanga fata ?
golfy03
Salut,
E cu 4 sau cu 6 pini?
Sunt diferite.
Mai am doar cu 6 pini.
ostrov
Are cineva o bara fata cu spalatori de faruri pentru o laguna 3 din 2008, pe albastru inchis sau negru?
golfy03
Salut,
Iti pot oferi bara fata noua model cu spalatoare de faruri la 780ron+transport curier.Fiind noua trebuie vopsita in culoarea masinii.
gelu_cu
Salut!! Sunt interesat de un set jante pe 17 sau chiar 18 pt L3 . pot oferi la schimb unele pe 16 ,cu tot cu gume. P.S. Jantele,le vreau originale Renault
John_SB
si eu vreau un set de jante originale pe 17
lsorin
Are cineva de vanzare din dezmembrari faruri pentru o Laguna 3 din 2011, facelift?
Farurile sunt cu becuri cu halogen.

Multumesc.
danytaticu
bare pentru portbagaj deasupra ,laguna break,are cineva?
care sunt mai bune,cele in aluminiu sau inox?
multumesc
golfy03
Vrei bare longitudinale sau transversale?
Am bare longitudinale modelul din poza atasata.
danytaticu
barele din foto le am deja pe masina,mie imi trebuie barele pentru portbagaj
golfy03
Adica va trebuiesc bare transversale cu prindere pe barele longitudinale.
Sunt un singur model pentru Laguna 3,au cod 7711421845.
Am atasat si o poza din programul de piese.
John_SB
golfy03, te rog daca poti sa imi dai si mie din program codul la chederul pentru trapa si piciorusele acelea tot de la trapa (alea care se uzeaza in timp si trebuie schimbate)
multumesc !
golfy03
Salut,
Ai o poza atasata cu piesele de la trapa,alege pozitia piesei de care ai nevoie.
Si ar trebui sa stiu daca ai trapa parte fata e fixa sau se deschide.
John_SB
cred ca 15 e chederul
si trapa fata se ridica, nu vad in poza mecanismul de glisare

am gasit problema cu suieratul pe forumul de megane2:
http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=103587st=0

dar pe aici vad ca nu se mai plange nimeni de suierat la laguna 3 sad.gif
si nu sunt convins ca s-ar rezolva schimband acele chestii de caucuic care btw costa 560 RON la Renault sad.gif

multumesc golfy03
golfy03
Mecanismul de glisare cred ca e pozitia 8.
Chederul nu stiu sigur care e,am Laguna cu trapa dar nu o mai pot deschide ca e deja bucati.
Chederul pozitia 15 pare sa fie cel dintre geamul mobil si geamul fix.
danytaticu
QUOTE(golfy03 @ 19 May 2015, 08:03)
Adica va trebuiesc bare transversale cu prindere pe barele longitudinale.
Sunt un singur model pentru Laguna 3,au cod 7711421845.
Am atasat si o poza din programul de piese.
*


multumesc,la renault costa 198 euro,
o sa caut unele noi universale pe aluminiu,daca nu gasesc pe la dezmembrari
golfy03
O sa verific daca gasesc si eu ceva si la ce pret si va anunt.
danytaticu
OK,multumesc
astept
golfy03
Pot aduce la comanda in circa 7-8 zile lucratoare set de bare originale la 720ron.
danytaticu
nu imi trebuiesc neaparat,nici nu stiu daca o sa le folosesc avand in vedere ca am spatiu suficient in portbagaj,daca ar fi sa le folosesc ,ar fi doar pentru 2 saptamani pe an,de aceea nu merita sa dau atatia bani pe unele noi..
John_SB
QUOTE(golfy03 @ 19 May 2015, 13:28)
Mecanismul de glisare cred ca e pozitia 8.
Chederul nu stiu sigur care e,am Laguna cu trapa dar nu o mai pot deschide ca e deja bucati.
Chederul pozitia 15 pare sa fie cel dintre geamul mobil si geamul fix.
*



exact, mecanismul e pozitia 8.
am desfacut trapa si un piciorus de cauciuc/plastic era facut bucatele, acum lipseste ca am curatat resturile de acolo.
ma poti ajuta cu un cod pentru 8 ?
multumesc!
golfy03
Codul pentru pozitia 8 este 912120001R,sa nu te sperii cat costa.
O sa caut si eu pe la furnizorii de piese sa vad ce pret primesc.
John_SB
de la reprezentatnta mi-au dat un pret de 560 RON.
incerc sa gasesc mai ieftin , sunt destul de usor de inlocuit.
i_am_sleek
Si eu trebuie sa le schimb, le am mai schimbat acum 3,5 ani insa folosesc f des trapa. NU am gasit la furnizori aceste repere, daca gaseste cineva o alta varianta sunt interesat si eu.

Ms.
golfy03
Pot sa le aduc la comanda in 4-6 zile lucratoare la 520ron setul,mai ieftin de atat nu se gasesc.
i_am_sleek
Dap cu 500 le am gasit si eu la service. O sa le comand ....
John_SB
ce ziceti, se potrivesc cele de megane 2 cu nr de material: 7701209744 ?
in poza par la fel
2069
salut, ma intereseaza mecanismul de inchidere de la usa soferului. Am inteles ca este capsulat broasca si piston electric. Nu mai functioneaza pistonasul electric, dar fiind dintr-o bucata va trebui sa schimb tot asamblul( braosca+motoras electric )
golfy03
Trebuie sa stim daca broasca e cu 4 sau 6 pini.
Sau da-mi seria de sasiu si verific compatibilitate cu ce am eu.
John_SB
golfy03, am si eu o problema cu suportul de pahar. iese foarte greu , cateodata e blocat, iar de intrat inapoi trebuie impins cu forta si se aud ceva roti cum sunt date peste cap. crezi ca se poate repara sau sa il schimb ?
ai cumva pe stoc? si cum se scoate de acolo ?
golfy03
John_SB,este posibil sa fie defecte rotitele din interior pe care culiseaza.de reparat nu stiu sa se repare,ar trebui sa il dai jos ca sa vezi ce e in el.
Ca sa il scoti trebuie sa dai jos partea de aeratoare centtrale pe care vin si locasul de cartela si comanda de clima,se scoate destul de usor doar sa ai grija sa nu se rupa clemele de prindere.
Cred ca mai am 1 bucata,verific mai tarziu si te anunt.Pretul este 100ron+transport curier.
danytaticu
am gasit aceste bare....ce ziceti e bun pretul?
2069
QUOTE(golfy03 @ 2 Jun 2015, 17:48)
Trebuie sa stim daca broasca e cu 4 sau 6 pini.
Sau da-mi seria de sasiu si verific compatibilitate cu ce am eu.
*


broasca are 4 pini, masina are optiunea Keyless go iti las si seria VF1BT3C0D39404500
Multumesc
florinoana
nu gasesc acest cod ( 8200551943 ) nicaieri la dezmembrari sad.gif

http://www.alibaba.com/product-detail/TURB...0013415200.html


cine ma poate ajuta cu un pret bun? smile.gif nou/sh smile.gif
golfy03
florinoana-am gasit la un furnizor furtunul respectiv nou,original la 430ron+transport curier.Iti pot oferi factura daca este nevoie,piesa este noua nu second(cel second l-am dat cu 250ron).
2069-mai am doar broasca cu 6 pini,sunt diferite.Provine de pe Laguna InitialeParis(in detalii scrie ca are SUPERBLOCARE).
danytaticu-daca barele sunt la macar jumatate de pret decat cele noi si sunt si originale pretul e ok.
MytareKtine
Imi poate spune si mie cineva ce cod are maciulia de GT - rotunda si nichelata? Am vazut ca aceeasi s-a pus si pe Megane 3. Multumesc!
golfy03
Maciulia de schimbator rotunda cromata are cod 328650019R.
AlexandruAG
QUOTE(golfy03 @ 5 Jun 2015, 10:26)
Maciulia de schimbator rotunda cromata are cod 328650019R.
*



Si pentru cea patrata de laguna 3, 6 vitze?
Multumesc!
golfy03
Nuca schimbator normala 6 trepte manuala pe negru-328650008R sau pe bej-328650009R.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.