Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nou venit
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
BlueEye
Buna ziua! Am cumparat un Renault Clio din 2005 1.5 dci varianta authentique, o am de o luna, sunt foarte multumit de ea (am cumparat-o aproape noua 28000km reali in bord), insa sunt cateva de rezolvat:

1) As dori sa stiu daca schimb ceasurile de la masina (varianta fara turometru), daca instalez alte ceasuri de pe alta masina dar cu CB si turometru, trebuie trase fire, trebuiesc pusi senzori sau doar se conecteaza la Unitatea electronica ?

2) Se poate monta/instala Aer conditionat?

3) Se merita sa fac aceste schimbari?

4) Pe unde sunt trase firele pentru lampile din spate? ca sa trag fire pentru 2 boxe.

precizez ca am citit pe acest forum, am rezolvat o parte din probleme (vajaiala, scartaiturile si apa din portbagaj)
Va rog dati-mi linkuri daca sunt pe forum.
rs09
La punctul 1 poate te ajuta http://www.reno.ro/Montare-Ceasuri-cu-CB-p...t190599-s0.html

2) Se poate monta dar am inteles ca aceasta imbunatatire poate costa si 1000 de euro

3) Depinde de tine

4 ) Vezi sa nu ai firele deja trase
BlueEye

ms rs09
m-am uitat in spatele capacului (nu are radio-cd) la mufa pentru boxe ca sunt doar 4 fire, cele 2 fire de portiera fata.

O noua intrebare: diagnoza se poate face cu KKL VAG COM cu DDT2000 la masina din semnatura? sau ce cablu e bun pentru acest model de masina?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.