Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Presa arcuri fata Renault 25
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
turbodxman
Salutare,

Cum presa pt arcurile fata creata special pt Renault 25 nu este la indemana oricui (ar fi disponibila, teoretic, la o singura concesiune Renault din tara wacko.gif ) si cele din comert (proiectate pt arcuri cilindrice) nu se pot utiliza, am decis sa imi confectionez una pt uzul personal biggrin.gif

Am profitat de "mostenirea" lasata de batrana Dacie 1300 laugh.gif si dupa ce am procurat o presa de arcuri fata de Dacia am confectionat o piesa adaptoare.

Iata "povestea" in imagini wink.gif
stejar
esti foarte practic!o si imprimuti?;;)
turbodxman
Multumesc. smile.gif

Nu.

Doar schimb personal arcuri si amortizoare cu ea. smile.gif
XtreZz
La r21 se potriveste ?
turbodxman
Nu se justifica utilizarea ei la R 21, suspensia fiind diferita la cele 2 modele: 25 si 21.
La 21 se poate utiliza presa din imaginea atasata wink.gif sau 2 "gheare" smile.gif

Am si "gheare" profesionale, daca vrei sa iti schimbi arcurile fata sau amortizoarele fata treci pe la mine wink.gif
XtreZz
Nu stiam..am inteles..trebuie sa mi schimb si eu flansele si nu am presa..
turbodxman
Ia-ti flansele intai si vbim dupa. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.