Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Daciile mele
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
marian_6963
Va prezint masina mea de zi cu zi. Fabricata in 2001, la mine a ajuns in 2008 si cu ea fac zilnic aproape 100 km. Este o Dacia 1310 Li Dedicatie, necesita unele reparatii dar le mai amanam.
argon
Unde-s jantele CMS? Strica tot lipsa lor, doar e Dedicatie.
sobolan
e super masina,mi-au placut tare dedicatiile astea,fa niste poze mai concrete si spune ce ai de reparat !
LE unde-s jantele ei de aliaj ?
Cioby92
Stema cu vulturul a fost pusa din fabrica sau a fost montata ulterior?
sobolan
aia e pusa ulterior....
marian_6963
@ argon - jantele au fost vandute de fostul proprietar separat, la mine a ajuns cu niste jenti care nici la caruta nu mai mergeau. Cand am cautat sa cumpar nu am gasit iar acum cu toata criza am amanat pe termen nelimitat.

@Cioby92 - stema am pus-o eu ulterior pentru ca cea initiala se deteriorase.

@sobolan - la tinichigerie am de lucrat un pic, deja incepe sa apara rugina. In rest merge fara probleme.
marian_6963
De ieri am reusit sa-mi realizez un vis mai vechi, am achizitionat o Dacia 1300. E drept ca nu asa cum am vrut din anii '70 dar si asta din '80 imi place.
Inca nu am reusit sa ii gasesc probleme majore, a stat destul de mult nemiscata si pe drum am aflat ca are ceva belele la franare si trebuie verificata geometria rotilor.
ag02cws
Sa o stapanesti sanatos!
Ov
Felicitari!!!
marian_6963
Multumesc!
Sa reusesc sa o verific cum trebuie, sa o aranjez ... si sa vad cand va mai fi o intalnire a babelor sa ma laud si eu cu baba asta!
cruela
Salutare! Din Tarnaveni ai achizitionat masina? Intreb ca nu am vazut masina prin oras.

Mult succes cu ea!
razvan_89
frumoasa baba wink.gif
marian_6963
QUOTE(cruela @ 20 Oct 2012, 19:13)
Salutare! Din Tarnaveni ai achizitionat masina? Intreb ca nu am vazut masina prin oras.

Mult succes cu ea!
*



Nu, din Targu Mures am luat-o dar in ultimul timp tot cu ea m-am plimbat... doar ca acum are alt numar.
marian_6963
Pentru ca ma mandresc cu baba mea am bagat o poza cu ea la un concurs pe facebook ... nu ma intereseaza premiul, dar tare mi-ar place sa o vad printre primele desi aici pe forum am vazut masini superbe!
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=472...&type=3&theater
cruela
Ce se mai aude de masini? Ai mai mesterit la careva?
deceneu32
Frumoasa batranica!S-o stapanesti sanatos!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.