Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgariat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Ema123
Buna Ziua am si eu un renualt symbol din 2010 1,2,16 V 70 cp.Anul trecut mi l-am zgariat putin ,ce imi recomandati sa cumpar pentru a repara zgarietura?
BannedHost
Salutare.
Poza nefiind clara pot da un pronostic.
Poti incerca cu polish sa se duca zgarieturile superficiale, iar daca e zgariat pana la plastic, poti incerca un creion corector din gama renault.. costa vreo 25 lei. Dar nu te astepta sa faca minuni.

Culoarea masinii tale fiind inchisa, daca dai cu polish va fi ok, sau daca chiar ai bani de dat, poti revopsi bara.. ~ 100 euro
Ema123
multumesc mult pentru raspuns
theodor2004
E zgarietura pe plastic, nu iese la polish.
Trebuie sa o revopsesti sa faci o treaba ca lumea
Daca vreo sa o lasi asa, iti trebuie un kit corector (se cumpara de la Renault pe baza codului de culoare al masinii tale), dar nu te astepta sa faca minuni sau sa tina prea mult. Se va vedea ca ai dat cu pensula acolo.
CICUT
Pare destul de adanca zgarietura si eu am incercat pe bara cu polisch si nu a iesit dar momentan am lasat-o asa.
z_fdd bacau
de pe plastic nu stiu dacao sa dispara vreo zgarietura, cu orice polish... spun asta pentru ca si eu am probleme si de ani buni nu am gasit niciun produs care sa fie de folos (si am folosit foarte multe cosmetice, aplicate cu mana sau cu masina)...

deci...ori o lasi asa, ori vopsesti din nou...dar o sa te cam usture la buzunar.

la un service mai micut din bacau mi-au vopsit o bara (facuta pe asigurarea unuia care mi-a zgariat-o) cu 800 de lei (vopsea, manopera, demontat, montat)... doar daca o sa gasesti undeva un pret rezonabil...
ReiMNs
Daca mi-a tras un "om" o cheie pe masina , se poate face cu polish, ce e drept e destul de adanca urma...probabil era cioban de meserie.. E zgariata toata partea dreapta de la aripa spate pana in fata .

BannedHost
daca zgarietura a ramas alba, nu se mai poate face cu polish deoarece acolo e grund-ul
z_fdd bacau
da, daca e adanca, nu se mai duce... doar cele superficiale ies cu pasta abraziva si apoi cu ceara...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.