Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] interfete satelit de comanda audio Logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
FRATELLO
Vand module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modelele : ALPINE si BLAUPUNKT !!!
Modulele sunt realizate cu microcontroler. Satelitul de comanda pastreaza 6 functii : Volum Up, Volum Down, Mute, Track Up (Search Up), Track Down (Search Down), Source !!! Rotita de scroll NU este functionala, dar nu influenteaza in niciun fel functionarea.
ATENTIE ! Interfetele se pot monta pe aparatele care au din fabrica functia de "remote by wire" !!! Daca nu au aceasta functie, atunci NU se poate !
Blaupunkt-ul din echiparea "de fabrica" (modelul de aici : http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2960113 ) nu accepta niciun fel de telecomanda !
Functionarea interfetelor este exemplificata aici:
- Alpine :
&feature=player_embedded
- Blaupunkt :
&feature=player_embedded
Montajul interfetei este extrem de simplu :
- firele de la satelit se cupleaza in mufa interfetei, in ordinea din imagine ;
- jack-ul stereo (3.5 mm) sau mufa adaptoare se baga in locasul destinat, din spatele aparatului (inscriptionata RMT sau REM sau RBW sau R/W = remote, remote-by-wire, telecomanda pe fir);
-se alimenteaza in paralel pe firele aparatului (plus la firul galben=plus dupa contact ; minus la negru = masa).
Conexiuni satelit comanda - modul interfata :
http://imageshack.us/photo/my-images/513/c...unisatelit.jpg/
Conexiuni modul interfata - mufa Blaupunkt :
http://imageshack.us/photo/my-images/545/conexiunimufa.jpg/
Nota : nu am mufe pt. Blaupunkt! Pentru Blaupunkt se poate utiliza, fara modificari, mufa cu care vine satelitul. Pentru Alpine livrez montajul cu jack-ul care intra in mufa "remote-by-wire".
Conexiuni alimentare modul interfata :
http://imageshack.us/photo/my-images/268/alimentare.jpg/
Nu este necesara nicio procedura de "invatare" sau "calibrare" ; codurile producatorilor sunt "standard" - pentru fiecare marca in parte.
Montajul vine incasetat !!!
NU am (deocamdata ?!) module pentru niciun alt fel de HU ! Daca voi reusi sa fac si pentru JVC, LG, etc, etc, voi posta aici.
NU am de vanzare si sateliti de comanda ; acestia sunt disponibili la dealeri, la un pret de circa 90 lei, sau la bursa !
Pret : 100 lei/modul.
oanadenisa
sal
poti face scroll-ul sa functioneze dar display-ul ?
ccris
Salut, e compatibila cu satelitul de pe un Twingo din 2001 si un Blaupunkt Victoria SD 48 (cu mufa pentru telecomanda)? Mai imi trebuie alte cabluri, mufe?
merci!
Yan78
pentru clio symbol ai asa ceva?
FRATELLO
Vand module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modelele : ALPINE si BLAUPUNKT !!!
Daca satelitul de pe Twingo/Symbol este ca cel de pe Logan (Clio, Kangoo) - vezi filme - atunci se poate interfata cu Blaupunkt/Alpine, fara alte cabluri.
FRATELLO
(Clio;Kangoo) cu HU ALPINE / BLAUPUNKT !!!
Aici functionarea satelitului cu HU Alpine :


De la adicata2003 (multumesc pentru feed-back !), care si-a montat pe masina sa.
@dytza
poti sa faci interfata pentru playerele pioneer?sau modulul acesta este compatibil si cu pioneer?
oanadenisa
merge si aia de sony eu asa am o interfata de sony care merge si pe pioneer (tuner list)
FRATELLO
Voi posta aici cand vor fi disponibile si cele pentru Sony/Pioneer (sper si JVC). Urmariti, va rog, topicul. Multumesc !

Momentan vand doar interfete pentru Blaupunkt si Alpine !
mad_biker
Am primit si montant modulul pentru alpine. Functioneaza foarte bine, nu e greu de montat, totul fiind aproape plug&play. Recomand cu incredere, user serios!
FRATELLO
Multumesc pentru feed-back ! Sa o folosesti cu placere !

....
Anunt valabil ! Deocamdata interfete pentru ALPINE/BLAUPUNKT !
FRATELLO
Doar azi si maine transport inclus.
FRATELLO
Anunt valabil ! 100 lei/modul pentru confort sporit la volan. Pentru comenzile primite pana luni inclusiv, transport inclus in pret.
FRATELLO
Vand module de interfata a satelitului de comanda audio Logan (Clio;Kangoo) cu radio/cd/casette modelele : ALPINE si BLAUPUNKT !!!
Modulele sunt realizate cu microcontroler.
NOU !!! Satelitul de comanda pastreaza TOATE functiile, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down !!!
Testat pe Blaupunkt ; functioneaza perfect !!! Voi atasa curand film cu functionarea.
100 lei / modul.
FRATELLO
Anunt valabil !
Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT = 100 lei/modul.


NOU !!!
Acum rotita de scroll a satelitului de comanda este functionala !!! Satelitul pastreaza TOATE functiile initiale !
Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan/Clio II (faza 1)/Kangoo/Laguna I/Megane I/Twingo
LOGAN
- satelit Clio II (faza 2)/Laguna 2/ Espace/ Duster (?)
Laguna 2
Momentan doar pentru ALPINE & BLAUPUNKT.
====
Dupa ce reusesc sa le testez, vor fi disponibile si pentru SONY/PIONEER/JVC.
catalinux*
Am un Alpine CDA-9884R si un CLIO 3. Crezi ca adaptorul tau poate substitui APF-D102RE original de la Alpine, astfel incat sa mearga comenzile de pe volan si display-ul? Sau macar comenzile?!

Mersi
FRATELLO
Vand interfata satelit audio ce asigura conectarea unui HU ALPINE sau BLAUPUNKT, cu utilizarea tuturor functiilor initiale ale satelitului : VolumeUp, VolumeDown, Mute, Source, TrackUp, TrackDown, SearchUp, SearchDown !
Rotita de scroll este functionala !!!
Disponibile interfete pentru Alpine & Blaupunkt cu :
- satelit Logan/Clio II (faza 1)/Kangoo/Laguna I/Megane I/Twingo
- satelit Clio II (faza 2)/Laguna 2/ Espace/ Duster.

Functionarea cu HU Alpine aici :
Satelit & HU Alpine
iar cu Blaupunkt aici :
Satelit & HU Blaupunkt
bella
Salut,

Acest produs functioneaza cu telecomanda ta?

Alpine

Merci.
FRATELLO
Anunt valabil !!!
FRATELLO
Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT = 100 lei/modul.
Satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .
Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan/Clio II (faza 1)/Kangoo/Laguna I/Megane I/Twingo
- satelit Clio II (faza 2)/Laguna 2/ Espace/ Duster.
FRATELLO
Valabil !!!
FRATELLO
Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT = 100 lei/modul.
Satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .
Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan/Clio II (faza 1)/Kangoo/Laguna I/Megane I/Twingo
- satelit Clio II (faza 2)/Laguna 2/ Espace/ Duster.
Modulele sunt "plug-and-play" ; se conecteaza firele de la satelitul de comanda in mufa modulului , se introduce jack-ul in mufa aparatului, se leaga la alimentare si se poate utiliza satelitul !
FRATELLO
Anunt valabil !
FRATELLO
Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT = 100 lei/modul.
Satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .
Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan/Clio II (faza 1)/Kangoo/Laguna I/Megane I/Twingo
- satelit Clio II (faza 2)/Laguna 2/ Espace/ Duster.
Modulele sunt "plug-and-play".
FRATELLO
Anunt valabil !
FRATELLO
Sus cu modulele !
FRATELLO
Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT = 100 lei/modul.

Acestea se monteaza intre satelitul de comanda, de langa volan si RCD ; satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .
Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan / Clio II (faza 1) / Kangoo / Laguna I / Megane I / Twingo
- satelit Clio II (faza 2) / Laguna 2 / Espace/ Duster.
Modelele de satelit sunt prezentate pe pagina anterioara ; tot acolo sunt clipuri cu functionarea.

Deocamdata doar pentru Alpine si Blaupunkt. In lucru JVC, Sony, Pioneer.
FRATELLO
Anunt valabil !
FRATELLO
NOU !!! Disponibila si interfata pentru JVC !!!
Prezentare functionare aici : http://youtu.be/2R8zqOL2bkY

Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul.
Acestea se monteaza intre satelitul de comanda, de langa volan si RCD ; satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .

Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan / Clio II (faza 1) / Kangoo / Laguna I / Megane I / Twingo
- satelit Clio II (faza 2) / Laguna 2 / Espace/ Duster.
Markk
Comenzile la volan de pe Logan pastreaza toate functiile cu interfata confectionata de Fratello cu Alpine CDE-131R .Recomand cu incredere.
FRATELLO
Multumesc pentru feed-back !
===================

Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul.
Acestea se monteaza intre satelitul de comanda, de langa volan si RCD ; satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .

Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan / Clio II (faza 1) / Kangoo / Laguna I / Megane I / Twingo
- satelit Clio II (faza 2) / Laguna 2 / Espace/ Duster.

Montarea este foarte simpla : se conecteaza firele de la satelitul de comanda in mufa (cf. instructiunilor), se conecteaza la plus si minus, se introduce jack-ul in mufa "remote" a RCD-ului.
remus.cm
Ce comenzi sunt mapate pe rotita de scroll? In Clio 2 mufa satelitului, daca a fost montat din fabrica, ajunge la displayul central. Ai idee cum pot ajunge la ea pentru a monta jucaria asta?
FRATELLO
Comenzile sunt cele originale.
Doar 1 interfata disponibila - ALPINE, BLAUPUNKT sau JVC, pana la refacerea stocului de componente.
FRATELLO
Anunt valabil ... de marti incolo, cand refac stocul de componente !
===========================================

Vand interfete pentru ORICE TIP DE satelit audio RENAULT cu ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul.
Gabryel.GLN
Pentru SONY cam cat mai dureaza?
FRATELLO
Nu stiu, nu depinde de mine ... Trebuie sa gasesc un aparat pentru teste.
==========================
Vand interfete pentru ORICE TIP DE satelit audio RENAULT cu ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul.
Gabryel.GLN
QUOTE(FRATELLO @ 19 May 2012, 12:21)
Nu stiu, nu depinde de mine ... Trebuie sa gasesc un aparat pentru teste.
*


Daca eram mai aproape ti-l dadeam pe al meu cu cea mai mare placere, dar asa, mai asteptam. Te rog sa imi dai un PM cand ai pe stoc, ca eu cumpar sigur unul. Multumesc!
FRATELLO
Este gata si interfata pentru Pioneer.
Functionare aici :
&feature=youtu.be
==================
Deci vand :
-Interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC = 100 lei/modul ;
-Interfete satelit audio pentru PIONEER = 120 lei/modul.
Disponibile interfete pentru Alpine & Blaupunkt & JVC & Pioneer cu orice tip de satelit Renault.
FRATELLO
Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT /JVC = 100 lei/modul, PIONEER = 120 lei/modul.

Acestea se monteaza intre satelitul de comanda, de langa volan si RCD ; satelitul pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .
Disponibile interfete pentru :
- satelit Logan / Clio II (faza 1) / Kangoo / Laguna I / Megane I / Twingo
- satelit Clio II (faza 2) / Laguna 2 / Espace/ Duster.
Modelele de satelit sunt prezentate pe pagina anterioara ; in topic veti gasi clipuri cu functionarea fiecarui model.
sorin_pan
Am un Alpine CDE 9846R, com pot afla daca are functia "remote by wire"
FRATELLO
Am raspuns pe PM : la Alpine CDE 9846R se poate monta interfata.
==========

Anunt valabil !
Vand interfete satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT /JVC = 100 lei/modul, PIONEER = 120 lei/modul.
dammaris2003
Ceau
Merge pe Blaupunkt, modelul cu fata detasabila, cel de pe logan?
stiu ca am interbat pe cineva care vindea din cei OEM si spunea ca nu merge pe modelul asta,,,
sunt interesat...
ms fain
m,
FRATELLO
Raspunsul a (mai) fost dat aici : http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2960113
===========

Anunt valabil !!!
slider2
pentru LG vei face vreo interfata?
FRATELLO
Pentru LG nu intentionez sa fac interfete.
==========================
Vand interfete pentru ALPINE / BLAUPUNKT /JVC cu orice tip de satelit de comanda audio RENAULT = 100 lei/modul.
draw_gee
Salut, ma intereseaza si pe mine o solutie/interfata prin care sa pot conecta un player aftermarket (prefer Alpine sau Pioneer, dar nu numai astea) atat la comenzile originale ale masinii, cat si la display-ul original. Caut asta pt un Renault Laguna 2 cu un player tunerlist pus pe ea. E vreo posibilitate sa ma rezolvi si pe mine in acest sens?
FRATELLO
Am raspuns pe PM.
=============
Vand interfete pentru ALPINE / BLAUPUNKT /JVC cu orice tip de satelit de comanda audio RENAULT = 100 lei/modul.
Lucian Alexa
Vreau sa achizitionez o interfata pentru JVC. Cum procedez ??

<span class='edit'>8 Jun 2012, 09:50:</span>
Cum fac comanda pentru interfata JVC ?? / lucian_luc2007@yahoo.com

8 Jun 2012, 11:06:
jvc - interfata comanda volan KD G 311
FRATELLO
@ Lucian : am expediat coletul.
====================

Anunt valabil ! Interfete pentru Alpine / Blaupunkt / JVC.
mysymbol
Salut!
Am vazut ca te pricepi cu ele. Spune-mi, te rog, cd player-ul de pe clio are iesire audio pentru woofer si iesirea de 12 volti pentru remote-ul de la statie?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.