Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reconditionare R12 TL
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ov
QUOTE(horace1971 @ 26 Apr 2012, 18:19)
Sunt mai multe lucruri de bibilit,ma ocup si de ea! A iesit de curand de la ,,hibernat".
*


Nu ziceam dpdv estetic ci pt ca furtunul spre carburator si returul sunt inversate.
horace1971
Nu cred ca poate functiona asa,s-ar intoarce toata cantitatea de carburant in rezervor si nu ar ajunge nimic in carburator.
chili
QUOTE(Ov @ 26 Apr 2012, 14:33)
Horatiu, la aia visinie furtunele de la pompa de benzina sunt puse prost???
*



sunt puse bine, dar corpul cu pastile al pompei este de renault 5 alpine, la care admisia in pompa se face de jos
razvan32
ceva poze mai ai?
Hormonelul
Sunt superbe, felicitari pentru restaurarea impecabila.....si la mai multe ! blush.gif
culturism
bravo pentru realizari
Liviu-Florin
Ceea ce este prezentat in acest topic este cu adevarat o lectie pentru toti iubitorii de clasice, indiferent de marca masinii. O lectie de daruire, profesionalism maxim si multa dragoste fata de masini.
Toata stima pentru oamenii care au lucrat la aceasta masina si mai ales proprietarului!
Jos palaria!
aditza579
Ma pot considera norocos. Am avut ocazia sa studiez aceasta masina de doua ori in mai putin de-o luna. De fiecare data am descoperit lucruri si detalii noi si de fiecare data am ramas cu gura deschisa si fara replica. Domnu' Horatiu, dv. ati facut posibil realizarea visului nostru, de a vedea in Romania o reconditionare ca la carte si facuta cu mana de profesionisti. Va felicit si va apreciez pentru asta enorm.

PS: Absolut splendide revistele de prezentare din '69!
Ov
Mutam la jurnal de bord sa se mai minuneze si altii icon_mrgreen.gif
pishky
valeu ce bine arata babutele, le tii in sufragerie?
Kitros
Rar se poate spune despre babute ca sunt frumoase, insa in cazul tau, chiar sunt frumoase babutele. biggrin.gif

24 May 2012, 13:44:
Pe cea rosie am vazut-o in incinta reprezentantei renault BV alaturi de un 4 CV si el foarte frumos.
bv-08-fgm
Ar fi cel mai bun lucru .Nu se merita sa circuli pe strazi cu asa ceva wub.gif
turbodxman
Felicitari pentru toate 3!
vladbobtm
Felicitarile mele Dle. Horatiu, asa ceva mai rar vom vedea pe strazi, am ramas chiar socat sa vad ca fiecare detaliu este ca la carte, as dori sa vad totusi poze mai multe cu interiorul, ador bordul acela de Dacia/Renault clasic!!!

Multa bafta si sanatate in continuare!!!
horace1971
Ceva poze cu babetele ....la Cluj
Liviu-Florin
Deasupra triplelor de la R12 sunt montate ceva ornamente? Asa pare in poza.
turbodxman
La ce firma / de cine a fost realizat autocolantul de pe luneta R 12?
Ma intereseaza datele de contact.
Multumesc.
Iulikk
Imi cer scuze initiatorului ca ma bag peste topicul lui 04.gif .

Vorbeste cu userul turturel de la bursa. Face treaba buna si ieftin fata de altii.
Filip
QUOTE(Liviu-Florin @ 30 May 2012, 21:36)
Deasupra triplelor de la R12 sunt montate ceva ornamente? Asa pare in poza.
*


Nu. Luceste marginea cromata a dispersorului. Mi-a placut domnule masina... n-am cuvinte! biggrin.gif Si chederul la stop are 2 decupaturi mici in partea de jos, sa se scurga apa, sau condensul, nu le-am mai obervat pana acum! Doamne cat imi plac detaliile. Superba masina, inca o data!
turbodxman
QUOTE(Iulikk @ 30 May 2012, 20:57)
Imi cer scuze initiatorului ca ma bag peste topicul lui 04.gif .

Vorbeste cu userul turturel de la bursa. Face treaba buna si ieftin fata de altii.
*



OK.
Mersi. wink.gif
horace1971
Sambata 16 iunie voi fi la Sinaia cu babeta la concursul de eleganta organizat de catre Retromobil.
Sunt 9 participanti la categoria postbelice - sedan.
AlexNIT
Foarte frumoasa babeta ta!
Ov
o sa rupi sambata, sincer ma bucur ca nu suntem la aceeasi clasa tongue.gif
horace1971
Am luat locul I la concursul de eleganta de la Sinaia !!!!!
La categoria ,,postbelice Sedan" .Am fost 9 participanti la aceasta categorie (Bentley,Mercedes etc ).S-a premiat exclusiv calitatea restaurarii.Voi pune niste poze in curand.
espacern
Felicitari Horatiu pentru realizarea unei reconditionari de exceptie.

@+
ydaniel
Am vazut si studiat masina ieri cu mare atentie.Imi place f mult si se vede calitatea si profesionalismul executiei! felicitari:)
Albert Einstein
Felicitari! Meritul este cu atat mai mare cu cat lista masinilor invinse are nume impresionante.
horace1971
Va multumesc pentru aprecieri !
jak_ati
Felicitari!
Dupa munca si rasplata... (se spunea odata smile.gif ).
De-acum urmeaza recunoasterile si ... smile.gif petrecerile.
ag02cws
Am vazut ieri de la distanta o masina ce semana izbitor cu BV 70 REN. Ai fost cumva pe Transfagarasan? smile.gif
horace1971
QUOTE(ag02cws @ 18 Jun 2012, 09:54)
Am vazut ieri de la distanta o masina ce semana izbitor cu BV 70 REN. Ai fost cumva pe Transfagarasan? smile.gif
*


Da eu eram am traversat de la Cartisoara (SB) aproape pana la cabana Capra (AG) si retur la Brasov.S-a comportat impecabil !

18 Jun 2012, 17:29:
Ceva poze de la Sinaia
AlexNIT
Felicitari pentru premiile pe care le-ai luat! Felicitari inca odata si pentru aceasta reconditionare reusita!
horace1971
Si finalul...
razvan_89
frumoase masini, felicitari. biggrin.gif
deceneu32
Felicitari! respekt.gif
horace1971
Va multumesc la toti iubitorii de babe !
Urmeaza in curand o sedinta foto.
teleghidat
ce masina frumoasa si medaliata... exceptionala. vreau si eu sa ma dau o tura cu ea:)
horace1971
QUOTE(teleghidat @ 11 Aug 2012, 17:11)
ce masina frumoasa si medaliata... exceptionala. vreau si eu sa ma dau o tura cu ea:)
*


Oricand vrei tu !Suna-ma 0744820079
Chitu
Salut Horatiu! Frumoase masini ai , si eu sunt din Brasov , ar fi o placere sa le vad pe viu wub.gif Felicitari biggrin.gif
horace1971
Cateva poze intr-o seara de vara...
Masinile pot fi vazute oricand cu un telefon in prealabil.
turbodxman
Frumoasa si sutica. wub.gif
Nota 10 pt fotografii wink.gif
tunderbird
QUOTE(horace1971 @ 24 Aug 2012, 18:01)
Cateva poze intr-o seara de vara...


blink.gif Vai di mini si di mini! wacko.gif

Nu care cumva sa se botit capota suticii! huh.gif
Ov
Si domnisoarele? rolleyes.gif
razvan_89
frumoase babele dar si madamele. wub.gif
tunderbird
Ultima poza are stilul vremurilor trecute.
Daca ar fi alb-negru, am putea spune ca a fost facuta cu peste 40 de ani in urma. wub.gif

Si atunci se purta mini...
Ov
spusesi dumneata adaugand o poza color de acu' 40jde ani icon_mrgreen.gif
tunderbird
Poza color veche este pentru ideea de moda cu fusta mini. Este de la o reclama din revista AUTOTURISM, pentru centurile de siguranta facute la fabrica de la Brasov. laugh.gif

Dar am pe undeva niste poze alb-negru de atunci, facute exact in aceeasi maniera... nu mai retin daca le am si scanate... trebuie sa rascolesc bine ca sa dau de cele originale.
logan777
...asta DA !!

adevarat RESTAURATOR !!

huh.gif

Alex1300BV
mademoisella cu mini e... wub.gif
ma refer la cea din 2012 smile.gif
Victor 007
Am gasit pe interenet acest document despre Renault 4 CV, sper sa va placa, e la fel cu cel pe care il aveti dumneavoastra smile.gif

http://lecruchon2.free.fr/1959_Renault_4CV.htm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.