Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cu cauciucuri de iarna
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
LuluMOB
(sonorul nu e pentru juniori)



UXE
alea sunt cu tinte, deci nu compara
horyc
Oricum ar fi cauciucurile mi-ar palce sa iau ceva lectii de conducere de la el.
Maskatu
Alea cu tinte parca sunt ilegale pentru condusul de zi cu zi. Oricum, dementiale filmuletele.
Razvan_Ionut
ilegale pe strazi dar pt raliu sunt f legale smile.gif
Maskatu
Asta am zis. wacko.gif
UXE
nu sunt ilegale pe strazi... sunt legale pe zapada dar nu pe asfalt
cosmin_2300
QUOTE(Maskatu @ 12 Feb 2012, 22:12)
Alea cu tinte parca sunt ilegale pentru condusul de zi cu zi. Oricum, dementiale filmuletele.
*


Cu toată legea lor, dacă aș avea banii necesari (și s-ar fabrica așa ceva pe 175/70/13) și mâine mi-aș lua 4 anvelope d-astea!
Maskatu
Nu se prea fabrica asa ceva. Insa sunt vulcanizari (putine ce-i drept) care au pistoale speciale ce impusca tintele in cauciuc dupa un anumit tipar. Parca vazusem la televizor un reportaj...
ArtVandelay
QUOTE(cosmin_2300 @ 13 Feb 2012, 22:17)
Cu toată legea lor, dacă aș avea banii necesari (și s-ar fabrica așa ceva pe 175/70/13) și mâine mi-aș lua 4 anvelope d-astea!
*



De ce trebuie sa fie neaparat dimensiunea aia? Vrei sa fii in legalitate? smile.gif
cosmin_2300
QUOTE(Maskatu @ 13 Feb 2012, 23:06)
Insa sunt vulcanizari (putine ce-i drept) care au pistoale speciale ce impusca tintele in cauciuc dupa un anumit tipar.
*


Am citit pe net de chestia asta, dar nu se înfig bine și le "pierzi" în maxim 100 km. Sau cel puțin așa spuneau ăia pe net ...

QUOTE(ArtVandelay @ 13 Feb 2012, 23:21)
Vrei sa fii in legalitate? smile.gif
*


Da (deși e cam ciudat, ai anvelope ilegale, cu dimensiuni legale).
sorin1983
pe langa faptul ca le pierzi sau se tocesc repede cand ai ajuns pe asfalt mai costa si o palarie de bani bucata...
uite aici un exemplu... cautam iarna trecuta asa ceva de curiozitate si ce am gasit a fost chiar forumul pe care l-am gasit si acum:
http://www.pro-bike.ro/forums/topic/52285-...curi-best-grip/
volint
Alea nu-s de strada...

Astea din poza sunt:

[attachmentid=1627786884]

Si se gasesc de cumparat cam la 50 euroi mia de bucati.

Si se pot monta si manual, dar NUMAI pe gume noi sau curatate adecvat.
syncmaster_001
Am vazut iarna asta pe un logan anvelope prevazute cu locasuri pentru tinte din astea, dar nu avea tintele.
spy_oh_joy1389
Foarte probabil avea Pirelli Winter Carving
LuluMOB
horyc
E frumos regizat....
Cristi4Speed
Nu prea i-a iesit rolul lui Bendeac:))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.