Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pleoape laguna3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Luko13
Salutare colegi Lagunisti!
Stie cineva daca exista pleoape faruri pentru laguna 3? As pune ceva de genul , deoarece vreau sa fie un pic mai agresiva. Mi se par car " miloage " cele standard. Am vazut ca laguna3 phase2 are din fabrica un fel de pleoape pe interior si pare mai agresiva. cool.gif
the_darkman
Sigur trebuie sa existe, am vazut pentru BMW. Si cum in targul din Vitan gasesti mama kitchurilor, sigur gasesti asa ceva acolo.

Apropo, de cand mi-am vandut Laguna, n-am mai scris nici pe aici, si vad ca e plictiseala mare, mai faceam si eu niste valuri si mai scria lumea. smile.gif
tse
QUOTE(the_darkman @ 12 Feb 2012, 22:47)
Sigur trebuie sa existe, am vazut pentru BMW. Si cum in targul din Vitan gasesti mama kitchurilor, sigur gasesti asa ceva acolo.

Apropo, de cand mi-am vandut Laguna, n-am mai scris nici pe aici, si vad ca e plictiseala mare, mai faceam si eu niste valuri si mai scria lumea. smile.gif
*




Eee, asta e. Acum au ramas mai putini cei care (-si) strica Laguna. Au aparut membri noi, posesori de Laguna 3 import vest-Franta.
Majoritatea au iesit din garantie, si nu mai sunt oamenii asa de grabiti sa reclame orice fleac, deoarece acum se repara pe bani.
Luko13
QUOTE(the_darkman @ 12 Feb 2012, 22:47)
Sigur trebuie sa existe, am vazut pentru BMW. Si cum in targul din Vitan gasesti mama kitchurilor, sigur gasesti asa ceva acolo.

Apropo, de cand mi-am vandut Laguna, n-am mai scris nici pe aici, si vad ca e plictiseala mare, mai faceam si eu niste valuri si mai scria lumea. smile.gif
*



Ti-ai vandut Laguna 3? Parca ziceai ca nu esti multumit de ea.
dili
"Pleoapele" alea sunt in interiorul farului, asa ca ma indoiesc sa le poti monta si sa arate ca cele originale.
Kitsch-uri or fi disponibile, sa la montezi pe dinafara dar cum or arata, Dumnezeu cu mila!
Luko13
Stiu ca sunt pe interior si e normal sa arate mai bine cele originale, dar am vazut la laguna 2 si aftermarket , ca sa nu zicem " kitch " , si aratau destul de ok. Nu sunt adeptul tuning-ului , mai ales la Laguna care este din clasa limuzina , dar vreau sa fac ceva la faruri ca vreau sa para mai agresiva .
the_darkman
QUOTE(Luko13 @ 13 Feb 2012, 09:59)
Ti-ai vandut Laguna 3? Parca ziceai ca nu esti multumit de ea.
*



Da. Am luat acum un Citroen C5 2008, o sa le tot schimb o vreme. Cred ca C5-ul ar trebui sa fie mai de calitate ca si Laguna, sunt tare curios cum o fi, inca nu mi-a ajuns masina.

Pleoapele de care ziceam ca am vazut la BMW, sunt ca si un autocolant care vine lipit pe exteriorul farului, si il face mai opac. Nu e cine stie ce.
didiland11
Daca vrei, sa ne faci si noua un rezumat comparativ C5-L3. Dar speram sa nu zici pe acest forum ca C5>L3, iar pe citroen-forum invers, doar asa ..."sa faci valuri si sa mai scrie lumea" smile.gif
the_darkman
Sa fiu sincer, din start consider ca C5 e superior L3. Mai ramane de vazut doar ca si tinuta de drum. Dar ca aspect, dotari si calitatea materialelor, eu zic ca nu incape nici o discutie. Volanul ala o sa fie o chestie inedita, n-am mai condus asa ceva niciodata.

Chiar, vorba ta, acum mai tre sa imi fac cont si pe citroenclub, desi s-ar putea sa am unul tot asa de 4-5 ani, numai daca imi reamintesc cum se cheama. smile.gif


Lol, chiar am cont acolo din 2005: Ultima vizitã a fost Mie 30-Noi-2005 02:59
Danie. B
Salut, pleoape faruri pt Laguna 3 ati gasit pe vreun site? blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.