Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Invatare telecomenzi alarma Pilot
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
simy24
Salutare! saptamana trecuta am reusit sa pierd cheia cu telecomanda aferenta! Asa ca am recurs la cea de-a doua cheie si telecomanda. Intre timp am gasit o telecomanda noua, am facut a doua cheie, dar nu pot invata telecomanda. este vorba de celebra si mult hulita alarma pilot A 1018 cu modul YT-A400. Eu am luat-o doar ca sa-mi comande inchiderea centralizata si se descurca foarte bine de aprox 4 ani- fara ca macar sa schimb bateriile telecomenzilor.
Asadar rog pe cei care au experienta cu asemenea alarma sa-mi dea un sfat pt ca respectand procedura din manual nu vrea sa intre in modul de invatare telecomenzi.
1. Se pune contactul;
2. In max. 10 sec se apasa si se tine apasat butonul valet timp de 5 sec pana se aud 3 beep-uri si se aprind luminile
3. Se apasa oricare buton al telecomenzii pana se aude un beep, si se continua cu urmatoarele telecomenzi, pana se aud 2 respectiv 3 beep-uri
4. se ia contactul sau se asteapta 10 sec pt iesirea din modul programare!

Am incercat in fel si chip dar degeaba.
Butonul functioneaza pt ca l-am testat deschizand usa cu cheia in modul armat si apoi am pus contactul si am apasat butonul, alarma tacand in acest fel..

Toate bune!
danutz19
astazi am programat si eu o telecomanda la acest tip de alarma.trebuie sa ai legat firul galben la contact,cel care iti blocheaza usile dupa 4 secunde de la punerea contactului.stiu ca e vechi postul dar poate ajuta pe cineva pe viitor
Daciaa97
Neaparat trebuie legat si firul galben ?
Alarma mea.. a luat-o razna de la un timp.. si as vrea sa reprogramez telecomanda.
Releul nu il am montat,il montez provizoriu pentru aceasta operatiune. (am inteles ca nu merge fara) sad.gif
Sper sa primesc un mesaj de la cineva.. multumesc ! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.